Kutlamalar “MUTLU” bitsin

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, düğünlerde, asker uğurlamalarında, sünnet düğünlerinde silah kullanmanın sakıncaları hakkında örnek bir paylaşımda bulundu.

Kutlamalar “MUTLU” bitsin

Haber: C. Kutay Aykan

Düğünlerde, asker uğurlamalarında ve sünnet düğünlerinde bilinçsizce silah kullanılması nedeniyle onlarca vatandaşın hayatını kaybetmesinin ardından, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü sosyal paylaşım sitelerinden ve şehrin ana arterlerine astıkları broşürlerle vatandaşları hem bilgilendirdiler, hem de uyarılar da bulundular.

Bilinçsizce silah kullanmalar yüzünden birçok masum vatandaşın hayatlarının elinden alındığını vurgulayan Asayiş Şube Müdürlüğü, “Silah kullanımına hayır”, “Kutlamalar mutlu bitsin”, “Asker uğurlarken silah atmayalım”, “Askerde vatan uğruna ölene şehit denir. Ya uğurlamada ölene ne denir?”, “Havai fişek atmayalım. Yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde, havai fişek atılmasıyla oluşan gürültü ve ışığın oluşturduğu panik nedeniyle yüzlerce kuşun öldüğünü biliyor musunuz?”, “Doğa ve çevreye zarar vermeyelim” ve “Düğününüz mutlu bitsin” bildirimleriyle Bolulu vatandaşları uyardılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128