Kuvvetli sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi, 2 gündür ilimizde etkili olan sağanak yağışların üzerine bir uyarı daha yaptı. Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda yağışların Çarşamba günü de etkili olacağı bildirildi.

Kuvvetli sağanak yağış geliyor!


Haber: Ceylan Beykoz

İlimizde son günlerde etkisini gösteren şiddetli yağış bir çok ilçemizde sele yol açtı. Meydana gelen sel felaketinde köprüler ve evler zarar gördü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi, 29 Haziran Çarşamba günü için uyarı yaparak, ani sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olunması gerektiğini duyurdu.

DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUNMALI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi tarafından yapılan uyarıda, “Batı Karadeniz'in (Bolu, Düzce, Karabük, Çankırı illeri ile Zonguldak ve Bartın’ın iç kesimleri) 29.06.2022 Çarşamba günü beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128