KYK’lı Gençler Yüzlerce Fidan Dikti

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında kalan üniversiteli öğrenciler Bolu Dağı Tüneli girişindeki alanda yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.

KYK’lı Gençler Yüzlerce Fidan Dikti

Haber: Aysun Beykoz

Bolu Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında kalan öğrenciler Bolu Dağı Tüneli girişindeki arazide fidan dikimi yaptı. Öğrenciler il merkezindeki KYK yurtlarından hareket eden otobüslerle Elmalık mevkiindeki alana geldi. Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinin uygulamalı anlatımının ardından dikime başlandı. Yapılan fidan dikiminde yüzlerce sarıçam fidanı toprakla buluştu. Fidanlara can suyu verildikten sonra gençlere yemek ikramı yapıldı. Müzikler eşliğinde ve şenlik havasında gerçekleşen etkinlikte gençler hoşça vakit geçirdi.

“UNUTAMAYACAKLARI BİR GÜN OLDU”

KYK İl Müdürü Şerafettin Çilkara, “Bugün çevreye duyarlı ve gönüllü gençlerimiz ile fidanlar dikerek burada bir KYK Ormanı oluşturduk. Gençler diktikleri fidanlara kendi isimlerini verdiler. Unutamayacakları güzel bir gün oldu” diye konuştu. Çektikleri fotoğraflarla sevinçlerini sosyal medyada paylaşan öğrenciler “Dikili bir ağacımız oldu” diyerek bu duygularını dile getirdi. KYK’lı öğrenciler geçtiğimiz iki yılda da benzer etkinliklere imza atmıştı. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü arasında 2016 yılında, daha yeşil bir Türkiye idealiyle imzalanan protokol çerçevesinde 81 il genelinde her yıl yeni KYK Ormanları oluşturuluyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129