KYK’YA 33 yeni personel

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Bolu İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda istihdam edilecek olan 33 Yurt Yönetim Personeli sözleşme imzalanmasının ardından göreve başladı.

KYK’YA 33 yeni personel


Haber: SEMİH BAYKAL

Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK Genel Müdürlüğünün KPSSP3 puan türünü esas alarak Türkiye genelinde açtığı sözlü sınavlarda başarılı olan 842'si kadın, 561’si erkek toplam 1403 sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli ülkenin dört bir yanında görevlendirildi. KYK Bolu İl Müdürlüğünde de bu kapsamda 22’si kadın, 11’i erkek olmak üzere toplam 33 personel sözleşme imzalayarak göreve başladı.

HEYECANINIZI KAYBETMEYİN

Yurt Yönetim Personeli olarak memurluğa ilk adımlarını atan 33 kişi, müdürlük binasındaki tanışma toplantısında heyecanlarını paylaştı. Toplantıda konuşan KYK Bolu İl Müdürü Şerafettin Çilkara, “Çok önemli bir günün arifesindesiniz. Allah bu süreci hepiniz hakkında hayırlara vesile kılsın. İnşallah bu heyecanı kaybetmemeyi ve iş hayatınızın tamamına taşımayı başarırsınız” dedi.

ÜLKEMİZ BÜYÜK BADİRE ATLATTI

Ülkenin 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle kötü günler geçirdiğine değinen Çilkara, “Hala teyakkuzdayız, hala meydanlardayız, hala nöbetteyiz ama Allah’a hamdolsun ülkemiz büyük bir badireyi atlattı. Cumhurbaşkanımızın toplumu meydana sevk eden o kararlı duruşu ve halkın duyarlılığı olmasaydı bunu asla başaramazdık” diye konuştu.

İL MÜDÜRLÜKLERİ KURULDU

Yeni personellere kurum ve işleyiş hakkında kısa bilgiler veren Çilkara, “1961 yılında kurulan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, bölge müdürlükleri eliyle iş ve işlemlerini yürütüyordu. 8 olan bölge müdürlüğü sayısı 1998 yılında 20’ye çıktı. Bolu ili de Kocaeli, Düzce, Sakarya ve Bolu’daki yurtların bağlı olduğu bölge müdürlüğü olarak görevini yürütüyordu. 2015 yılında yerinden yönetimi güçlendirmek amacıyla çıkan Kanunla bölge müdürlükleri kapatılarak il müdürlükleri kuruldu” dedi.

KYK GENÇLEŞTİ

2016 yılı başından bu yana il müdürlüğü olarak hizmet verdiklerini aktaran Çilkara, “Türkiye’de her ilde en az bir üniversite var. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da bu süreçte 500 bini aşan kapasitesiyle üniversite öğrencilerine hizmet sunan bir kurum haline geldi. Şu anki 1403 kişilik alımla kurumumuz daha da gençleşmiş oldu. Hepinize hayırlı uğurlu olsun” sözlerini kaydetti. Toplantının ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER