Laiklik, Ensar’a Karşı Güvencedir

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ın “Laiklik yeni anayasada olmamalı” sözlerine Atatürkçü Düşünce Derneği Bolu İl Başkanı Celal Arslan’dan tepki geldi. Arslan; “İsmail Kahraman’ın sözleri üzücü olmaktan öteye kahredici bir söylem olmuştur” dedi.

Laiklik, Ensar’a Karşı Güvencedir

HABER: FARUK ÇİDEM

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın geçtiğimiz gün söylediği sözlere tepkiler çığ gibi yağıyor. “Laiklik yeni anayasada olmamalı” şeklinde sözlerine tepki gösteren ADD Bolu Şube Başkanı Celal Arslan; “Yıllardır kavramların içerisi boşaltılarak insanlarımız yanıltılıyor. Gerçekler görüldüğünde ise iş işten geçmiş oluyor. Yakın zamanda yaşanan birçok kumpas olayı bunun en acı ve en gerçekçi örnekleridir. Birçok masum insanın muhalefet oldukları ve Atatürkçü kimliklerinden dolayı hayatları karartıldı. Şimdi ise “Yeni Anayasa” kavramı ile insanların aklını bulandırıp ülkemizin geleceği ile oynanmaya çalışılıyor” dedi.

LAİKLİK EN MODERN ANLAYIŞTIR

Anayasanın başlangıçta yer alan ve değiştirilmesi dahi teklif edilemeyecek hükümleri kurucu meclisimizden günümüze kadar yer alan maddelerdir. Bu maddeler sayesinde bugünlere gelebildik. Laiklik sayesinde insanlarımız özgürce inançlarını yaşayabildiler. Laik eğitim sayesinde çocuklarımız güvence altına alındılar ve bilimsel eğitim almaya başladılar. Ne zaman ki laik eğitimden uzaklaşıldı, Ensar Vakfında yaşanan ve hiç kimsenin kabul etmeyeceği olaylar yaşanmaya başlandı. Laik eğitimden uzaklaşıldığı oranda bu olayların artacağı muhakkaktır. Laiklikten uzaklaşıldığı ölçüde ise hakim olan inancın diğer inançlar üzerinde baskısı oluşmaya başlayacaktır. Kısaca laiklik din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasının yanında bireyin inançlarını garanti altına alan en modern anlayıştır.

Yeni anayasa ve laiklik söylemleri ile insanlarımızın dikkatini dağıtma eğilimi işe yaramayacaktır. Türk halkı ülkemizin bölünmez bir bütün olduğu gerçeğinden vazgeçmeyecek, kardeşçe, barış içerisinde yaşamayı ortadan kaldıracak her tuzağı bozacak güçte ve duyarlılıktadır. 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128