Lastik Çetesi “Tısss” Çıktı

Bolu’da bir hafta içersinde çeşitli mahallerde toplam 13 aracın 35 lastiği patlatan çete Asayiş Şubesi ve Olay Yeri İnceleme Bürosu tarafından kurulan özel lastik timi tarafından yakalandı. Çetenin elamanlarının iki çocuk olduğu belirlendi. Asayiş Şubesi ekipleri tarafından yakalanan 13 yaşındaki D.S. ile 14 yaşındaki Ş.T., Çocuk Şubesine teslim edilmelerinin ardından çıkartıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldılar. Çocuklar verdikleri ifadelerinde, “Lastikten çıkan tısss sesinden çok etkilendik” dedikleri öğrenildi.

 Lastik Çetesi “Tısss” Çıktı

ÖZELM HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu’da son günlerde patlattıkları araç lastikleriyle sürücülere koruk dolu anlar yaşatan lastik çetesinden sürpriz çıktı. Bir hafta içersinde 13 aracın 35 lastiğini patlatan 13 yaşındaki D.S. ile 14 yaşındaki Ş.T’nin olduğu kamera kayıtlarından yapılan tespitle yakalandığı öğrenildi. Küçük yaştaki iki arkadaşın lastik patlatma olayına bir çiviyle başladıkları ve ilk patlatma sırasında lastikten çıkan “Tısss” sesinden etkilendikleri ve çok hoşlarına gittikleri daha sonra da bir çakı satın alarak bu işe devam ettikleri yapılan inceleme ve araştırma sonrası ortaya çıktı.

Bolu’da sürücülerin korkulu rüyası haline gelen lastik çetesinin yakalanmasının ardından olaylar durulurken lastikleri kesen çocukların ilk olarak kamera kayıtlarından tespit edildiği ve kurulan özel tim sayesinde D.S ile Ş.T.’nin kimlik tespitleri yapıldığı, daha sonra da yapılan takip sonrası D.S.’nin Aktaş, Ş.T’nin ise Paşaköy Mahallesinde yakalanarak gözaltına alındıkları belirtildi. Lastikleri patlatan iki çocuğun, “İki arkadaş gezerken yerde bulduğumuz bir çiviyi park halindeki bir aracın lastiğine sokup patlattık. Bu sırada lastikten gelen Tısss hava sesi çok hoşumuza gitti. Daha sonra kendimize bir çakı satın aldık ve bu işe devam ettik. Amacımız sadece kendimize heyecan yaratmaktı. Lastiklerini patlattığımız sürücülerden özür dileriz. Çok pişmanız” diye ifade verdikleri öğrenildi.

Asayiş Şubesi ekipleri ve Olay yeri İnceleme Bürosu ekipleri tarafından kurulan özel tim sayesinde yakalanan iki küçük yaştaki çocuk daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’ne teslim edildi. Ardından Savcılığa ve Mahkemeye çıkartılan D.S. ile Ş.T. serbest bırakıldılar. Lastiklerin patlatma işinde kullanılan çakı bıçağı de delil olarak Savcılığa teslim edildi.  

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124