“Lastik Timi” kuruldu

Bolu’da son zamanlarda bazı mahallere dadanan ve araçların lastiklerini kesen kişi veya kişileri yakalamak amacıyla Bolu İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Asayiş Şubesi ile Olay Yeri İnceleme Şubesi tarafından özel olarak “Lastik Timi” kuruldu. Yetkililer, özel lastik timinin eldeki ipuçlarını değerlendirdiklerini, sürücülerin başına bela olan ve araçların lastiklerini kesen kişi veya kişilerin yakalanmasının an meselesi olduğunu söylediler.

 “Lastik Timi” kuruldu

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Son günlerde Bolulu araç sahiplerinin korkulu rüyası olan ve bazı mahallere dadanarak araçların lastiklerini keserek korku salan zanlıların yakalanması için İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş şubesi ile Olay Yeri İnceleme Bürosu ekiplerinden oluşan özel bir lastik timi kuruldu. Timde görev alan deneyimli ve tecrübeli polis memurları elde ettikleri ipuçlarını değerlendirerek bu suçu işleyen kişiyi yakalamak için çalışmalarına hız verdi.

Geçtiğimiz hafta bir gün içersinde üç aracın lastiklerinin kesilmesinin ardından bu işin peşini bırakmayan Bolu İl Emniyet Müdürlüğü hemen Asayiş Şubesi ve Olay Yeri İnceleme Şubesi’nden deneyimli  bir araştırma soruşturma timi kurdu. Tim kısa sürede bazı delillere ulaştı. Yetkililer, “Lastik kesmek suretiyle halkın huzurunu kaçıran malına zarar veren bazı kişilerin tespiti yönünde geniş çaplı bir araştırma yaparak sonuca yaklaşmak üzereyiz. Kısa süre içersinde özel lastik timinin çalışmasının sonucunu alacağız. Bolu halkının huzurunu kimse bozamaz ve malına da zarar veremez. Bu nedenle çalışmalarımıza hız verdik. Zanlı kısa süre içersinde yakalanıp adalete teslim edilecektir” dediler.    

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 21:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER