“Layık görmüyorlarsa iade etmeye hazırım“

Yeni makam arabasıyla ilgili gelen eleştiriler hakkında konuşan Bolu valisi Ahmet Zahteroğulları şunları söyledi: Bir kere vatandaşların bu konudaki olumlu yada olumsuz eleştirilerine teşekkür ediyorum. Sorgulamaları gayet güzel bir şey.

“Layık görmüyorlarsa  iade etmeye hazırım“
Haber: Faruk Çidem

Türkiye'de kanunen makam araçları diye iki şey var. 1. liste ve 2. liste var. Bakanlar, Genel Kurmay Başkanı, Valiler ve büyük elçiler 1. listede yer alan devleti temsil eden makamlar. Bunlara da devletin makam aracı tahsisi var. Türkiye'de ki 81 vilayetin neredeyse tamamında Mercedes S350 yada A8 makam arabaları var. Bundan daha lüks 3-4 kat fiyata makam araçları var. Ve bunların büyük çoğunluğu da il özel idare bütçeleriyle alınıyorlar. Çok araç meraklısı olmadığımı da biliyorsunuz. Eski aracımızın da masrafları arttığı için ben kıyıp da özel idaremize yetkim olmasına rağmen araç talebinde bulunmadım. Yatırım bütçesini 700-800 bin liralık araç için isteyemem. Maliye bakanlığımız bazı vilayetlerimiz için bir kaç araç almış. Bolu'nun makam aracı olmadığı tek otomobili olmayan il olduğu için aracı bize tahsis etmişler. Araç Mercedes'in en sade, en ucuz ve maliyeti düşük modeli. 81 vilayetin içinde en sade en masrafsız araç Bolu valiliğine aittir. Eğer vatandaşlarımız buna layık görmüyorlarsa ben bu aracı bakanlığa iade etmeye hazırım. Ayrıca bakanlığımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 6 yıl Önce

ben layık görmuyorum.

Zafer
Zafer - 6 yıl Önce

siz o aracı güle güle kullanın sayın valim tabikide sizinde hakkınız güzel bir araca binmek diğer valilerden başkanlardan ne farkınız var sizin size yakışan budur geri iade etmeyin , layık görmeyenleri kendi hallerine bırakın onlar komşusunun arabasını bile çekemeyen insanlar

Mustafa DEĞER
Mustafa DEĞER - 6 yıl Önce

siz daha fazlasına layıksınız sayın valim. sizin gibi çalışkan ve atak bir valiyi bolu ömrü boyunca göremez.
değerli hemşerilerim bilip bilmeden rastgele yorum yapmayalım lütfen.

SIRADAKİ HABER

banner128