Maaşlarını alamayan işçiler iş bıraktı

Bolu Karayollarında, Aytaçlar Hika firmasında taşeron olarak çalışan yaklaşık 100 kadar işçi, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktılar.

  Maaşlarını alamayan işçiler iş bıraktı

Haber: Kasım ŞAHİN

Yıllardır Bolu Karayollarında çalışan 100 kadar işçi, Temmuz ayının 15’inde alacakları maaşlarının Ağustos ayının 15’inde verileceğinin bilgisini aldıktan sonra iş bırakma kararı alarak, bu kararı uygulamaya başladılar.

Aytaçlar Hika firmasında taşeron olarak çalışan 100 kadar Karayolları işçisi, günlerdir cebimizden harcadığımız paralar karnımızı doyurmaya çalıştık. Bir çoğumuz çoluk çocuk sahibi ve cebimizde beş kuruş para kalmadı. Temmuz ayından olan alacağımız maaşı da Ağustos ayının 15’inde alacağımızı söylüyorlar. Bizlere kandırıyorlar. Önümüzde Kurban Bayramı var ve çoluğumuza çocuğumuza bırakın üst baş almayı, ekmek alacak bile paramız kalmadı. Bir an önce Temmuz ayı alacağımızın ve Ağustos ayı alacağımızın verilmesini istiyoruz. Talebimiz yerine getirilinceye kadar iş başı yapmayacağız açıklamasında bulundular.

Karayollarında iş başı yapmayan taşeron firma işçileri, oluşacak aksaklıklardan da kendilerinin mesul olmadığını dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 10:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ismail fidan
Ismail fidan - 1 yıl Önce

adi firma aytac calismayin

SIRADAKİ HABER

banner133

banner129