banner120

Macaristan yolcusu kalmasın

Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) mezunu 60 kişi, yurt dışına gönderilecek. AİBÜ Bolu Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve...

Macaristan yolcusu kalmasın

Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) mezunu 60 kişi, yurt dışına gönderilecek. 

AİBÜ Bolu Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi başkanlığı hayat boyu öğrenme programı Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim Projesi kapsamında desteklenen ''İşgücü Piyasası İçin Mekatronik Alanında Nitelikli Eleman Yetiştirme'' projesinde ilk etap eğitimlerinin tamamlandığı belirtildi. 20 kişilik bir öğrenci grubunun Macaristan'ın başkenti Budapeşte' ye giderek 4 haftalık uygulamalı eğitim aldığının kaydedildiği açıklamada, projenin Macaristan ayağında ayrıca sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunulurken çevre ülkelere de gezilerin düzenlendiği ifade edildi. Abant İzzet Baysal Üniversitesinden yapılan açıklamada, ''Öğrenci grubumuz, Macaristan'da yapılan Mustafa Kemal Atatürk Parkının açılışı ve Türk Günü Festivaline katılarak, Macaristan-Türkiye arasında oynanan milli maçı izleme fırsatı da buldu. Proje kapsamında 60 mezun daha 2013 Haziran ve Temmuz aylarında Almanya, Belçika ve Çek Cumhuriyetine gönderilecek. Bu projeye katılmak isteyenlerin yüksekokulun internet adresindeki duyuruları takip etmeleri gerekmektedir'' denildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124