Madımak hala yanıyor…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, Madımak olaylarının 22 inci yıl dönümünü nedeniyle bir açıklama yayınlandı.

 Madımak hala yanıyor…

Madımak olaylarının hala aydınlatılmadığına vurgu yapan Yıkılmaz, Refah Partisi ve Ak Parti’yi Madımak olaylarına sebep olan kişilere sahip çıkmakla suçladı.

Suçlulara sahip çıktılar

22 yıl önce 2 Temmuz’da aralarında sanatçılarında bulunduğu 35 kişinin yanarak can verdiği olayları tekrar kınayan Yıkılmaz; “22 yıldır insanlığın yüz karası vahşet yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Sivas’ta güpegündüz 35 canı Allah’ın adını anarak yakanların hamisi, koruyucusu, avukatı, HAYIRLI OLSUN! cusu insanlarla aynı ülkede aynı topraklarda yaşamak tüm insanlık için bir zuldür. Katil sürüsünün arkalayıcıları o günlerde Refah Partisi’nde bugün ise AKP’de üst düzey görevlerdeler, milletvekili oldular, bakan oldular. Ama bizim nazarımızda insan olamadılar” dedi.

Madımak hala yanıyor

Yıkılmaz 2 Temmuz günü saat 18:00 olayları kınayacakları bir eylem gerçekleştireceklerini belirterek; “Türk insanının unutkanlık genine oynayan vahşet çetesi, sanıyor ki 22 yılda giden canlar unutulacaktır.  Asla unutmayacağız, unutturmayacağız! Çünkü MADIMAK HALA YANIYOR!

02 Temmuzlar insanlık yok olana kadar anılmaya devam edecektir. Katilinden, destekçisinden, siyasetçisinden hesabı sorulmadıkça kendisine insanım diyene uyku haramdır.

Bu amaçla hala vicdanım var diyenleri 02 Temmuzda saat 18:00’de İzzet Baysal Anıtı önünde bu vahşeti hafızalardan sildirmemek adına katılmaya davet ediyorum. Yanan 35 canın, ateşin düştüğü ocakların, ana yüreklerinin acısı acımızdır” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128