Mahalle muhtarlarının istekleri dinlendi

Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından ilimizdeki tüm mahalle muhtarlarının katıldığı bir toplantı düzenlendi. Mahallelerin sorunlarının ve mahalleli tarafından muhtarlara iletilen isteklerin karşılıklı değerlendirildiği toplantıya Bolu Belediyesi’nde görevli daire müdürleri de eşlik etti.

 Mahalle muhtarlarının istekleri dinlendi

Geçtiğimiz ay kurulan ve çalışmalarına hızla devam eden Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, Bolu’da bulunan tüm mahalle muhtarlarının katıldığı bir toplantı düzenledi. Muhtarlarının mahalleleri ile ilgili varsa sorunları ve isteklerinin karşılıklı değerlendirildiği toplantıya Bolu Belediyesi’nde görevli daire müdürleri de katıldı. Toplantının açılışında konuşan Muhtarlık İşleri Müdürü Hayri Mısırlıoğlu; “Bu toplantılarımızın amacı, tüm muhtarlarımız varsa mahalleleri ile ilgili sorunları ifade etsinler ve ilgili müdürlerim ile beraber bunların karşılıklı çözüm önerilileri konuşulabilsin. Biz Muhtarlık İşleri Müdürlüğü olarak bu toplantıların ve toplantılarda konuşulan konuların takipçisi olacağız. Son olarak şunu söylemek istiyorum ki burada kesinlikle birbirimizi kırmadan sorunlarımızı nasıl çözebiliriz onun gayreti içerisinde olmalıyız” dedi.

Toplantıda bir konuşma yapan Bolu Merkez Mahalle Muhtarları Derneği İlhami Otacıoğlu ise; “Bolu’da beraber bir şeyler yapacaksak birbirimizi iyi tanımamız, iyi ilişkiler içerisinde olmamız ve birlikte çalışmamız gerekiyor. Bu toplantıların bunun için çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Son olarak toplantıya başkanlık eden Bolu Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü Muhittin Özçelik ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Toplantımızın amacı gereği siz muhtarlarımızı isteklerinizi toplantımızda bulunan daire müdürü arkadaşlarımıza ileteceksiniz ve onlarda notlarını alıp o konularla yakında ilgilenecekler. Bundan sonra bu toplantılarımızı sürekli hale getireceğiz ki bu günkü toplantımızın gündem maddesinde de ikinci bir toplantının tarihinin belirlenmesi var. Bu sayede ikinci toplantı da ise bir önceki toplantıdaki talepleriniz ne kadar karşılanmış veya karşılanamadı ise neden karşılanmamış birlikte takip edip bir değerlendirme gerçekleştirebileceğiz”

Konuşmaların ardından mahalle muhtarları ve Bolu Belediyesi daire müdürleri karşılıklı konularda fikir alışverişinde bulunarak sorunları olan mahallelerin sorunlarını değerlendirdiler. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128