Mahkeme “ağır tahrik altında” dedi… Dursun Alp’e 15 yıl ceza verildi

Geçtiğimiz yıl İl Özel İdaresi’nde motor ustası olarak çalışan Vehbi Alkan’ı bıçakla öldüren Dursun Alp’in yargılanmasında karar çıktı. Mahkeme heyeti Dursun Alp’e 15 yıl hapis verdi.

Mahkeme “ağır tahrik altında” dedi… Dursun Alp’e 15 yıl ceza verildi

HABER: FARUK ÇİDEM

İl Özel İdaresi'nde atölyede motor ustası olarak görev yapan 46 yaşındaki Vehbi Alkan 26 Ekim 2015 tarihinde Sağlık Mahallesinde sevgilisinin eski kocası Dursun Alp tarafından iki yerinden bıçaklanarak öldürülmüştü.

Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Dursun Alp için mahkeme heyeti, ölen kişinin saldırgan tutumu ve Dursun Alp’in çocuklarının gözü önünde ağır tahrik altında bu suçu işlediğine kanaat getirerek 15 yıl hapis cezası verdi.

Dursun Alp daha önceki duruşmalarda “Çocuklarımın kendisinden olduğunu söyleyince bir anda kendimi kaybettim ve şahsı bıçakladım” demişti.

Mahkeme heyeti müşteki ve sanık savunmalarının ardından kararını açıkladı. Sanığın öldürme eyleminde kastı bulunmadığına kanaat getiren Mahkeme Heyeti kastın aşılması suretiyle adam öldürme suçunun unsurlarının oluştuğunu düşünerek sanığa ceza verdi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128