Mahkeme kararını görünce geri döndüler

Bolu Belediyesi, 3 yıllık sözleşme yaparak kiraya verdiği işyeri için 15 ay sonra kentsel dönüşüm kapsamında yıkım kararı aldı. İşyeri sahibi, mahkemeye başvurarak yıkımı ihtiyati tedbir kararı ile durdurdu. Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğünde görev yapan tüm personel topyekun Hisar Kafeye gelirken, birde bu orduya Çevik Kuvvet ekipleri de dahil oldu.

Mahkeme kararını görünce geri döndüler

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi, Büyükcami Mahallesi Bakırcılar Sokak üzerinde bulunan Hisar Kafe ve düğün salonunu 14 Kasım 2014'te Muhammed Başaran ve Bayram Çitler'e 3 yıllığına kiraladı. İki ortak, belediyenin bitişiğinde kent manzaralı kafe ve düğün salonunu tadilattan geçirip nişan ve düğün rezervasyonları aldı.

Belediye Encümeni ise 15 ay sonra geçen 9 Şubat'ta, afet riski taşıdığı gerekçesiyle kentsel dönüşüm kapsamına aldığı işyeri için yıkım kararı verdi. İşyeri sahiplerine de tahliye için 21 Mart'a kadar süre verildi. Muhammed Başaran ve Bayram Çitler, 3 yıllık sözleşme yapmalarına rağmen belediyenin 15 ay sonra tahliye talebinde bulunması karşısında şaşkına döndü.

Başaran ve Çitler, Bolu 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. Mahkeme, mevcut durumda meydana gelebilecek bir değişme nedeniyle hakkın elde edilmesinin önemli ölçüde zorlaşacağından ya da tamamen imkansız hale geleceğinden veya gecikme nedeniyle bir sakıncanın yahut ciddi bir zararın doğacağından endişe edilmesi nedeniyle ihtiyati tedbir kararı vererek encümen kararının uygulanmasını tedbiren durdurdu.

İşyeri sahipleri, bugün tahliye için polis ekipleriyle birlikte gelen belediye zabıta ekiplerine mahkemenin dün verdiği kararı gösterdi. Zabıta ekiplerinin mahkeme kararına rağmen tahliyeyi gerçekleştirmek istemesi üzerine Bayram Çitler, Valiliğe başvurdu. Bunun üzerine zabıta ekipleri tutanak tutarak işyerinden ayrıldı. Zabıta tarafından masa ve sandalyelerin taşınması için olay yerine getirilen hamallarda elleri boş dönmek zorunda kaldı. Ayrıca bir Zabıta memurunun ise elindeki kamera ile gelişmeleri ayrıntılı bir şekilde kayıt yapması gözlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 18:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
yahya kaptan
yahya kaptan - 5 yıl Önce

yemedi ellam

SIRADAKİ HABER

banner128