Mahkeme salonu şeklinde sınıf

Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2014 yılında açtığı ve Bolu’da ilk olan Adalet bölümü için mahkeme salonu şeklinde yeni bir uygulama sınıfı tasarladı. Görsel açıdan tam anlamıyla bir mahkeme salonu şeklinde olan sınıfı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven ve Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ziyaret etti.

Mahkeme salonu şeklinde sınıf

Haber: BMA

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven ve Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 2014 yılında açılan Adalet Bölümü’nün mahkeme salonu şeklinde tasarlanan uygulama sınıfını ziyaret ettiler. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ziyarette Başkan Yılmaz ve beraberindekiler ilk olarak okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra ise Adalet Bölümünün uygulama sınıfında incelemelerde bulundu. Türkiye’de sadece 173 okulda bulunan ve Bolu’da tek olan Bolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Bölümü öğrencileri de mahkeme salonu şeklindeki uygulama sınıfında temsili bir duruşma gerçekleştirdi. Gerçeği aratmayan duruşma sonrası Başkan Yılmaz ve Başsavcı Yurtseven, öğrencileri ve sınıfın oluşturulması emeği geçenleri tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124