Mahkeme sonrası birbirlerine girdiler

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Bolu'nun Dörtdivan ilçesinde kayınvalidesini pompalı tüfekle öldüren Erkan G. ve adam öldürmeye azmettirmekten tutuksuz olarak yargılanan babası Ramazan G. bugün bir kez daha hakim karşısına çıktılar. Ailelerin de katıldığı mahkeme sonrası arbede çıktı.

Mahkeme sonrası birbirlerine girdiler

HABER: SEMİH BAYKAL – FARUK ÇİDEM

Bolu'nun Dörtdivan İlçesi'nde 37 yaşındaki Erkan Güldemir, eşinin evi terk etmesine neden olduğuna inandığı kayınvalidesi 55 yaşındaki Nafiye Öztürk'ü geçtiğimiz yıl Haziran ayında pompalı tüfekle vurarak öldürmüştü. Bugün Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde ikinci kez hakim karşısına çıkan sanıklar tekrar dinlendi. Sanık Erkan G. ifadesinde eşinin kendisini 2 kez aldattığı söyleyerek şunları söyledi; “Zübeyde ile 16 yıllık evliyiz,  bu süre içinde 2 sene önce ve geçen sene olmak üzere 2 defa beni aldattı. İlk beni aldattığında onu afettim. Ama geçtiğimiz yıl da beni aldattı. Bunu sürekli cep telefonu ile birileri ile görüşmesinden ve mesajlaşmasından anladım. Telefonu zorla aldığımda hem kızımızın fotoğraflarını hem de kendi çıplak fotoğraflarını başka birine gönderdiğini gördüm. Bu esnada kızarak kendisine birkaç tokat attım. Bu esnada babam ve annem bizi ayırdı. Daha sonra onu babasının evine götürdüm. Ancak ailemin ısrarları üzerine yuvamızın dağılmaması için eşimle barışmak için sürekli kayınpederimin evine gidiyordum. Olay günü de eşimle barışmak için kayın pederimin evine gitmeye karar verdim.  Bir seferinde telefonla aramama rağmen 15 dakika kadar ulaşamadım. Sinirlenerek kayınpederimin evine gittiğimde eşimi telefonla konuşurken yakaladım. Bu esnada telefonu benden sakladı ve vermek istemedi. Üzerine gittiğimde kayınvalidemle küçük baldızım araya girerek telefonu kaybetti. Ben de kiminle konuştuğunu sordum. O da kardeşi ile konuştuğunu söyledi. Numarayı göstermesini istedim fakat göstermedi. Ben de dışarı çıkarak kardeşini aradım. Kardeşi ablası ile en son 2 gün önce konuştuğunu söyleyince sinirlendim. Bunun üzerine otomobilimde bulunan tüfeği yanıma alarak eve tekrar gittim. Amacım onları korkutarak telefondaki numaranın kime ait olduğunu öğrenmekti. Fakat kapı açıldığında evdeki herkesin üzerine doğru geldiğini gördüm. Bu esnada kayınvalidem bana hakaret etti. Ben de onları korkutmak için yere ateş ettim. Bu esnada kayınvalidem yere yığıldı. Ben de korkarak oradan uzaklaştım” diye ifade verdi.  Erkan G. kayınvalidesinin öldüğünü öğrendikten sonra tüfeği ile birlikte jandarmaya teslim olduğunu anlatarak, pişman olduğunu ve amacının sadece onları korkutmak olduğunu söyledi.

“ÇOCUĞUMUN YUVASINI KORUMAK İSTEDİM”

Sanık Erkan G.’den sonra hakkında adam öldürmeye azmettirmek suçuyla dava açılan baba Ramazan G. ifade verdi. Ramazan G. ise ifadesinde şunları söyledi; “ Ben hiçbir şekilde oğlumu Zübeyde’ye karşı kışkırtmadım. Ben sürekli çocuğumun yuvasını korumak için çabaladım. Üzerime atılan bu suçlamayı kabul etmiyorum” dedi. 

“BENİ 16 YIL BOYUNCA TACİZ ETTİ”

Duruşmaya Erkan G.’nin karısı Zübeyde G.’de katıldı. Zübeyde G. ise ifadesinde kayınpederinin kendisini 16 yıl boyunca taciz etmekle suçladı. Zübeyde G. kayın pederinin her boş vakti zaman bilerek kendisini taciz ettiğini söyledi.Zübeyde G.’nin bu anlattıkları davayı takip eden yakınlarını çılgına çevirdi. Kayınpederi tarafından tecavüze uğradığını söyleyen Zübeyde G. mahkeme sonrasında tarafların birbirine girmesine neden oldu.

5 GÖZALTI VAR

Mahkemenin bitmesiyle birlikte adliye önüne çıkan iki tarafın da akrabaları önce sözlü sataşma yaşadılar. Sonrasında birbirlerine saldıran taraflardan Erkan G.’nin babası Ramazan G. ve amcasının da aralarında bulunduğu Ayhan G. ile birlikte 5 kişi gözaltına alındı. Polis ekiplerine direnen şahıslardan bazıları kelepçelenerek ancak kontrol altına alındı. Olay ilgili soruşturma halen daha devam ediyor. Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128