Mahkemeye ahlaksız teklif

Geçtiğimiz yıl Diyarbakır Lice ilçesinden aldığı 26 kilo toz esrarı İstanbul iline getirirken, Bolu’da yakalanan ve ardından tutuklanan uyuşturucu taciri 8 çocuk babası 60 yaşındaki Kemal Ravullu, Mahkemeye ahlaksız bir teklifte bulundu.

Mahkemeye ahlaksız teklif
HABER:Kasım Şahin

Uyuşturucu ticareti yaparken Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotikle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından özele araçla sevkiyat yaparken 26 kilo toz esrarla yakalandıktan sonra tutuklanan 8 çocuk babası Kemal Ravullu’nun Ağır Ceza Mahkemesinde davası görülmeye başladı. Kendisinin hayatı boyunca ilk kez böyle bir suça karıştığını ve kendisinin gerçek uyuşturucu tacirleri tarafından kullanıldığını belirten Ravullu, “Ben 8 çocuk babasıyım. Ev kiramı, elektrik ve doğal gaz borçlarımı, çocuklarımı okutamaz duruma geldim. Bunu fırsat bilen Aziz isimli bir şahıs TIR şoförlüğü yaptığımdan dolayı beni tanıyormuş. Aziz yanıma gelerek ‘Zor durumda olduğunu biliyorum. Benim için bir sevkiyat yaparsan sana bir araba ve 10 Bin TL’de para veririm’ deyince, bende teklifi zor durumda olduğum için kabul ettim. 48 bin TL vererek üzerime bir araba aldılar. Sonra da Diyarbakır Lice ilçesine giderek, 26 kilo toz esrarı üzerime alınan aracın çeşitli bölmelerine toz esrarı da Aziz isimli kişi yükledi. Esrarı İstanbul’a getirmek için yola çıktım ve Bolu’da yakalandım” dedi.

 

BENİ İHBAR ETTİLER

Uyuşturucu taciri verdiği ifadelerle mahkeme heyetini de şok etti. Ravullu, kendisinin olayda yem olarak kullanıldığını belirterek, “İşlediğim suçu kabul ediyorum. Ama gerçek satıcılar dışarda ben ise hapisteyim. Gerçek satıcılar, beni ihbar ederek, arkamdan yüklüce miktarda uyuşturucuyu polisten kaçırdılar. İyi ki toz esrarla yakalandım. Ya başka bir uyuşturucu madde ile yakalansaydım hayatım kararırdı” ifadelerini kullandı.

 

SAVCIYA AHLAKSIZ TEKLİF

Yaklaşık bir yıldır tutuklu olduğunu ve mağdur durumda olduğunu da belirten Ravullu, mahkeme savcısına dönerek, “Sayın savcım beri serbest bıraktırırsanız, sizinle işbirliği yapmak istiyorum. Bana bunları yapar çeteyi sizinle birlikte çalışarak çökertmek istiyorum. Ekonomik zorluk çektiğimden dolayı ve çocuklarım için bu işe kalkıştım. Savcım ne olur isteğimi kabul edin ve bana bunu yapan çeteye bende gerekeni yapayım. Çetenin bütün pisliklerini ortaya dökeyim. Tahliyemi istiyorum” ifadesini verdi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanığın tahliye teklifini kabul etmeyerek, tutukluluk halinin devamına ve Aziz isimli şahsın yakalanması için çalışma başlatılmasına duruşmayı da 10 Temmuz 2018 tarihine erteledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner128

banner129

banner124