Mahşerin beş atlısı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de grubu bulunan beş siyasi partinin il başkanları 24 Haziran seçimlerinde doğal aday olarak görünüyor. Başkanların içinde adaylığa en yakın isimler ise Adem Evcil ile Nurettin Doğanay olarak göze çarpıyor.

Mahşerin beş atlısı

HABER:Semih Baykal

24 Haziran Pazar Günü yapılacak olan genel seçimlerde Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanını ve 27. Dönem TBMM’si üyelerini seçeceğiz. Kısıtlı bir zaman diliminde yapılacak olan seçimlerde aday belirleme süresi de bir haftaya düşürüldü. Bir hafta içerisinde tüm partiler seçimlere girecek adaylarını belirleyerek Yüksek seçim kuruluna bildirecek. Sürecin kısalması ve durumun acili yetine binaen partilerin il başkanları doğal aday haline geldi. Kısa bir süre birçok badire atlatarak tahminleri alt üst ederek tekrar Bolu İl Başkanı olmayı başaran Nurettin Doğanay AK Partin listelerinde yer bulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Son dönemde Doğanay’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakınlaşması ise gözlerden kaçmayan en önemli unsur olarak görünüyor.

Bir diğer doğal aday ise Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Adem Evcil. Evcil’in partiye en sıkıntılı döneminde sahip çıkması ve Genel Başkan Bahçeli ile çok iyi ilişkiler kurması adaylık yolunda önemli bir avantaj olarak görünüyor. Evcil gazetemize daha önce yaptığı açıklamada, “Bolu teşkilatı olarak seçime hazırız. Genel merkezimiz bize bir görev verirse bu görevi en iyi şekilde yerine getirecek güçteyiz” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Kazım Karsu seçimlerde aday olma isteği olmayan tek isim. Karsu daha önce yaptığı açıklamada, “Partimize çok sayıda aday adayı bulunuyor. Bu arkadaşlarımızın demokratik ortamda yarışmasını sağlamak bizim en önemli görevimiz” demişti.

CHP’nin olağan üstü desteği ile TBMM’de grup kuran İyi Partinin İl Başkanı Mehmet Aydın diğer il başkanları gibi partinin doğal adayı olarak görünüyor.  Bolu’da teşkilatı bulunan ama oy yüzdesi bakımından önemli bir sayı yakalayamayan Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin İl Başkanı İbrahim Yolci’nin partinin Bolu adayı olması ise kaçınılmaz gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 14:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 2 yıl Önce

herkes aday olma hakkına sahip. bunların şansı varmı bilemem.

SIRADAKİ HABER