“Masadan kalkan hesabını sandıkta verir!”

Sivil Anayasa çalışmaları hakkında konuşan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Türkiye’nin toplama bir anayasa ile yönetildiğini ve ülkenin yeni, demokratik bir anayasaya ihtiyacı olduğunu kaydetti.Doğanay ayrıca, komisyonunu terk eden CHP’nin “sivil anayasa” istemediğini belirterek, “Ben inanıyorum ki; o masadan kalkanlar bunun hesabını sandıkta vereceklerdir” dedi.

“Masadan kalkan hesabını sandıkta verir!”

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay,ülke gündemi ve parti çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İlk olarak Anayasa çalışmaları hakkında konuşan Ak Partili siyasetçi, komisyon masasından kalkan CHP’nin tavrının kendileri için sürpriz olmadığını kaydetti. CHP’nin yeni bir Anayasa istemediği belirten Doğanay, “CHP eski Genel Başkanının geçen hafta bir açıklaması var. Sayın Deniz Baykal çok net bir şekilde özetledi. Öncelikle bu manada çok fazla bir söz söylemeye de gerek yok. Hangi noktaya geldiği bugün hangi değerleri savunduğunu da ortaya koydu. Bunu koyan kişide ben değilim, çok uzun yıllar ülkemize hizmet etmiş aynı zamanda CHP’nin genel başkanlığını yapmış birisibunu söylüyorsa bugün orada bulunan herkes ama herkes çok iyi düşünmeli.  Geçenlerde Tanju beyinde bir açıklaması vardı, bence çok iyi düşünmeli CHP’nin geldiği çizgiyi, savunduğu değerleri ve geçmişte savunduğu değerlere baktığı zaman içlerinde kendi iç muhasebelerini çok doğru bir şekilde yapmalarını da düşünüyorum” diye konuştu.

“YENİ, DEMOKRATİK BİR ANAYASAYA İHTİYAÇ VAR”

Sivil anayasanın Türkiye’nin olmazsa olmazı olduğunu kaydeden Doğanay, “Ülkemizin yeni bir anayasaya ihtiyacı var. Olmazsa olmaz. Artık o darbe dönemlerinin anayasasıyla bugün artık ülkeyi yönetmenin ne kadar zor olduğunu, bu noktada ne kadar sıkıntılar çektiğini geçmişe baktığımız zaman hep beraber yaşadık. Toplumun tüm kesimleri bu anayasadan sıkıntı çekti. Çünkü sağcısı da solcusu da kısaca hepimiz çektik artık. Toplama bir anayasa ile yönetiliyoruz. Tamamıyla TBMM’nin hazırlamış olduğu yeni, demokratik bir anayasaya ihtiyaç var. Ülkemizin geleceği açısından yeni anayasanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Ben inanıyorum ki; o masadan kalkanlar bunun hesabını sandıkta vereceklerdir” ifadelerini kullandı.

“TÜM ÜYELERİMİZİ ZİYARET EDİYORUZ”

Son olarak teşkilat çalışmaları hakkında konuşan Nurettin Doğanay, AK Parti’de seçim çalışmalarının hiçbir zaman bitmeyeceğini kaydetti. Şuan tüm ilçelerde üye ziyaretlerini sürdürdüklerini ve mevcut 30 bin üyeyi tek tek ziyaret edeceklerini açıklayan siyasetçi, “AK Parti’de geçmişte de böyleydi bugünde böyle hiçbir zaman seçimler bitti artık bir rehavete kapılalım ve duralım mantığı ile hiçbir zaman hareket etmedik.Bizim felsefemize göre zaten 2 Kasım itibari ile seçim çalışmalarına başladık. İlk 30 bin üyemizi ziyaret ederek çalışmaya başladık, şuan tüm üyelerimizi ziyaret ediyoruz” ifadesini kullandı.

“İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTILARIMIZA DA BAŞLADIK

Üye ziyaretlerine önem verdiklerini vurgulayan Başkan Doğanay, “Bu kapsamlı bir çalışma ve çok önem verdiğimiz bir çalışma. Bu ziyaretler AK Parti teşkilatlarını ve kadrolarını dik ve diri tutacaktır. Şuan gençlik kollarımız, kadın kollarımız, merkez ilçemiz ve il yönetiminde bulunan arkadaşlarımız ziyaretlerini sürdürüyor. Aynı şekilde diğer ilçelerimizde bu çalışmalar gerçekleşiyor. Şuan ciddi anlamda bir aşama kaydettik. Şehir dışına çıkan üyelerimizi bir şekilde Bolu’dan göç etmiş ise üye bilgilerini güncelliyoruz. Bununla beraber ilçe danışma meclisi toplantılarımıza da başladık.Bizler‘AK Parti 317 milletvekili ile iktidar oldu, seçim çalışmaları bitti’ felsefesi ile bakmıyoruz. AK Parti’nin en büyük özelliklerinden biride bu.14 yıldır iktidar da olmasın sebeplerinden biridir.Biz seçimler bittiği zaman ne vatandaşımızı unutuyoruz nede çalışmalarımızı durduruyoruz”  şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2016, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128