Maske cezasından kaçmaya çalıştı

Maske takmayan vatandaşlara yönelik uygulamada yüzlerce kişiye 900 lira ceza kesildi. Maske cezası yemekten kaçan bir vatandaş ise polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Maske cezasından kaçmaya çalıştı

Haber: C. Kutay Aykan

Bolu'da, korona virüs tedbirleri kapsamında maskesiz sokağa çıkan vatandaşlara yönelik İzzet Baysal Caddesi'nde uygulama yapıldı. Yaya ve ekip araçlarıyla cadde üzerinde uygulama yapan ekipler, anonslarla vatandaşları maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyardı. Maskesiz dolaşan veya maskelerini kurallara uygun şekilde takmayan yüzlerce kişiye 900 lira para cezası kesildi. Bazı vatandaşları ise, polislerin uygulama yaptığı noktaya yaklaştıklarında maskelerini taktıkları görüldü.

CEZADAN KAÇMAK İSTEDİ

Cadde üzerinde maskesini çenesinin altına takarak yürüyen bir vatandaş Yunus ekipleri tarafından durduruldu. Gerekli uyarılar yapılan şahıs ceza yazılması için ekiplerin uygulama yaptığı noktaya götürüldü. Polislerin bir anlık dalgınlığından yararlanan vatandaş, cezadan kurtulmak için hızla koşmaya başladı. Polis ekiplerinin kovalamacası sonucunda cadde üzerinde bir pasajın içinde yakalanan şahıs gözaltına alındı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çağdaş mısırlıoğlu
Çağdaş mısırlıoğlu - 9 ay Önce

Dünya maskesiz gezen çenesinde gezen var uygulama yapılacaksa tam yapılmalı gözümün önünde oldu bu olay aşırı abartıyorlar yanİ bu kural herkese yapılır yada diğerleri gibi çenesinde gezenede yazılır takmayan diğer vatandaşlarada neye göre seçip yazılyor çok merak ediyorum..

SIRADAKİ HABER

banner124