“Masumları hedef alan terör, çirkin yüzünü bir kez daha gösterdi”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kızılay Güvenpark yakınlarında düzenlenen ve masum insanları hedef alan terör saldırısının insanlık dışı olduğunu vurgulayarak saldırıyı kınadı. Yılmaz, yayınladığı mesajda “Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen ve masum insanları hedef alan terör utanç verici çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Ancak bu hain saldırıyı düzenleyenler asla hedeflerine ulaşamayacaktır. Millet olarak birlik ve beraberlikle yaralarımızı saracağız. Devletimizin terörle mücadelesi kararlılıkla sürecektir ve sorumlular en kısa zamanda yakalanarak hak ettikleri en ağır cezaya çarptırılacaktır” dedi.

“Masumları hedef alan terör, çirkin yüzünü bir kez daha gösterdi”

Haber: Kasım ŞAHİN

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Ankara Kızılay’da düzenlenen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği, 100’den fazla kişinin yaralandığı saldırı ile ilgili yayınladığı mesajı şöyle:

“Başkent Ankara’da ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden terör çirkin ve kanlı yüzünü bir kez daha gösterdi. Kızılay’da düzenlenen bu insanlık dışı saldırıda masum insanlarımızı kaybettik, yüreğimiz yanıyor, derin bir üzüntü duyuyorum. Bu menfur saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu utanç verici saldırıyı yapanları ve sebep olanları lanetliyorum. Ancak bu hain saldırının arkasındaki güçler, ona maşa olanlar bilmelidirler ki; Ülkemizin birliğini, huzurunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Millet olarak yaralarımızı birbirimize destek olarak saracağız ve masum insanlarımızın canına kıyan bölgede yaşanan istikrarsızlıktan beslenen alçakların hedeflerine ulaşmalarına asla izin vermeyeceğiz. Devletimizin 30 yıldır süren ve son dönemde artan terörle mücadelesi kararlılıkla devam edecektir. Güvenlik güçlerimizin titiz ve hassas çalışmaları ile sorumlular en kısa zamanda yakalanarak hak ettikleri en ağır cezaya çarptırılacaktır. İnanıyorum ki; Milletimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vakur duruşu, birlik ve beraberliği ile bu hain saldırılara en iyi cevabı verecektir” 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128