Mavi Melekler, sahte para konusunda uyardı

Bolu da özellikle son zamanlarda artan dolandırıcılık olaylarına bir yenisi daha eklendi. Son günlerde özellikle 100 TL’lik sahte paralarla pazar ve çarşı esnafı dolandırılmaya çalışılıyor. Bu dolandırıcılık olaylarının önlenmesi ve vatandaşların bilinçlenmesi için İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne bağlı Mavi Melekler, İzzet Baysal Caddesinde bulunan vatandaşlara ve esnaflara ‘Sahte Paraya Dikkat’ ve ‘ ATM Dolandırıcılarına Dikkat’ yazılı broşürleri dağıttı.

Mavi Melekler, sahte para konusunda uyardı

Özel Haber: Semih BAYKAL

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün Mavi Melekleri, vatandaşları ve esnafları bilinçlendirmek için harekete geçti. Mavi Melekler broşür dağıtımının yanı sıra özelikle cep telefonu satan işyerlerine tek tek ziyaret ederek birebir görüşmelerde ve bilgilendirmede bulundular.

Bolu da özellikle vatandaşları telefonla arayarak para koparmaya çalışan dolandırıcıların yanı sıra bir de sahte parayla ile pazar esnafını dolandırmaya çalışanlar çıktı. Geçtiğimiz günler de bu dolandırıcılık olayının bir örneğine Sümer Mahallesin de kurulan pazarda yaşandı. Soner A. Bir şahıs 2 TL’ye aldığı marullara karşılık sahte 100 TL vererek 98 TL geri aldı ve bu yöntemle yüklü miktarda para kazandı. İşte bu şekilde yaşanan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların bilinçlenmesi için hemen harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polisleri İzzet Baysal Caddesinde vatandaşlara ve esnaflara ‘Sahte Paraya Dikkat’ ve ‘ATM Dolandırıcılarına Dikkat’ yazılı broşürleri dağıttı ve vatandaşlara bu konularda daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundular. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128