Mavi Meleklerden zil uygulaması

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün “Mavi Melekleri” Bolu’da özellikle hırsızlara karşı alınacak önlemler karşısında kapı kapı ev zillerini çalarak hem uyarıcı bilgiler verdiler hem de broşür dağıttılar. Mavi Melekler’den bir bayan polis memuru küçük çocuklara karşı gösterdiği şevkat ailleri son derece mutlu etti.Yapılan uygulamada özellikle birinci katlarda oturan ailelerin camlarını açık tuttuğu ve çalınan zile karşılık ev sahiplerinin kim olduğunu sormadan dış kapıları otomat ile açtıkları, bu vesile ile hırsızlığa davetiye çıkarttıkları gerçeği tespit edildi.

Mavi Meleklerden zil uygulaması
Haber: Kasım ŞAHİN

Bu güne kadar yaptıkları eğitici bilgiler ve dağıttıkları broşürlerle Bolu halkını bilgilendirmeye çalışan, giydikleri lacivert ve mavi üniformalarıyla halkın hem ilgisini hemde beğenisini toplayan “Mavi Melekler” olarak bilinen Bolu Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün başarılı ekipleri dün “Zil Uygulaması” yaptılar. Apartmanların ve sitelerin dış kapı zillerini çalan emniyet birimleri adeta şok oldular. Tek tek daire kapılarının zillerini çalan ekiplere “Kim o” diye sormayan ev sahipleri hemen kapılarını açtılar. Bu durum karşısında şok olan emniyet birimleri kapıları açanları uyararak, “Kapınızın zili çalınca lütfen hemen açmayın. Öncelikle kim olduklarını mutlaka sorun. Bu şekilde hırsızlara davetiye çıkartıyorsunuz. Sadece oturduğunuz daire kapısı değil apartmanlarınızın dış kapılarına dahi kim o demen ve kimin geldiğini öğrenmeden asla açmayın” diyerek uyararak, üzerinde hırsızlara karşı eğitici ve bilgilendirici bilgiler bulunan broşürlerden verdiler. Üniversite öğrencileri de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bastırılan ayak izleri olan ve içersinde bilgiler yer alan broşürleri apartman girişlerine koydular. Emniyet birimleri de alınacak önlemler hakkında bilgilerin yer aldığı stickerleri apartmanların dış kapılarına yapıştırdılar.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü yetkilileri; “Ekipler, hırsızlığa karşı halkı bilgilendirmek için broşür dağıttık. Şimdi de apartman ve site sakinlerinin zillerine basarak uygulamaya katıldık. Yaptığımız uygulamada kimin ziline bassak hemen kapılar açıldı. Hatta bir apartmanın birinci katı olan ve bahçeyle sıfır olan bir dairenin camlarının açık olmasına resmen hırsızlara davetiye gibiydi. Tüm uyarıla rağmen böyle davranmak gerçekten çok yanlış. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak halkımızı bilinçlendirmeye çalıştık. Bolu halkı inşallah bundan sonra hırsızlığa karşı daha dikkatli olurlar. Kesinlikle çalınan zile karşılık, gelenin kim olduğunu öğrenmeden kapılarını açmasınlar” diyerek uyarıda bulundular. Mavi Meleklerden olan bir bayan polisin zemin katta oturan ailenin üç çocuğunu camda görünce önce onlarla sohbet edip sevgisini göstermesi aileyi mutlu etti.


Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2014, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128