Maytap var bomba eksikti

Erol YILDIZ yazdı...

Maytap var bomba eksikti

Bizde teröre ne gerek var. Terörü zaten içimizde yaşıyoruz. Bayram geldi ve geçti. Kazaların haddi hesabı yok. Maşallah ölen ölene. Otoyolda ölüm için yarış ediyoruz. Hadi eskiden yollar tek yön ve bu denli rahat değildi. Şimdi ayrılmış yollar ve otoyollar var. Ne hikmetse kazaların önü kesilemiyor. Bunun sebebi ise ucuz ehliyet alınması. Ucuz etin yahnisi gibi araç kullanmayı bilmeyenlere sunulan ehliyet belgeleri. Birde içimizdeki trafik canavarları. Başkasına verilen haklar önemli değil. Kendisi hakları kullansın yeter mantığı var. Kısacası diktatörlük trafikte yoğunlaşmış. Ülkenin önemli alışkanlığı ne dersiniz. Bu da Fetö’nün işi.

Kazalardan başka işin farklı boyutu var. Etrafımızda patlayan maytaplar. Satışını engelleyemedik bir türlü. Devlet bir sürü objeye yasak koyuyor fakat şu maytaplara yasak getiremiyor. Burnumuzun dibinde havai fişekler patlıyor, kimsenin umurunda bile değil. Neredeyse bayram diye el yapımı bomba atılacak. Ne olacak zaten halk öğrendi nasıl yapıldığını. Ha molotof ha maytap. Ses aynı ya sen ona bak. Televizyonlarda seyrede seyrede millet artık bomba yapmasını da öğrenecek. Günün birinde molotofu atan biri yakalandığında, “abi özür ya ben onu bayram için hazırladığım maytap sanmıştım, karışıp molotofu atmıştım” dediğinde bakalım cevap ne olacak. Merak içindeyim. Bence bu da Fetö işi.

Bayramda çocuklarımla gittiğim milli parkta resmen üzerimize atıldı. O bölgede çocuklar olsa resmen yanacaklar. Çok basit aslında. Bu memlekette koyulan yasaklar var. İnsanlar alışkın. Dersiniz ki, patlayıcı atmak, satmak yasaklanmıştır. Bunu yapacak zihniyeti göremiyorum. Sayısını henüz kaçırdığım, hatırımda kaldığı kadar savaş bölgesinden gelip yerleşen mülteciler var. Aramızda dolaşıyorlar. Üstelik de bizlerden çok tecrübeliler. Hepsi birer tane el yapımı maytap yapıp bayramın hevesine evlerin penceresinden koysalar, sanırım bir hayli insanımız yaralanır. Bakalım önümüzdeki bayramlarda ne olacak. Hayırlısı.

Küçücük çocuğun eline oyuncak silahı vermişler. Neymiş efendim onlar oyuncakmış. Büyüdüğünde ne olacak diye soran yok. Gelişmemiş ülkenin okuma özürlü halkının yetiştirdiği o çocuk, bir gün eline gerçeğini alacak ve her gün gördüğümüz beyinsiz saldırıları yapan birer kişi olacak. Yazık değil mi?

Sokakları kan gölüne çevirenler, ailesine sormadan terör örgütlerine katılanlar hangi amaçla bu işi yapıyorlar soran yok. Amaç sadece ya macera, ya da para. Memleketin yarısından fazlası açlıkla mücadele ediyorsa şayet, bir de üstüne üstlük çocukluğu mahalle arasında oyuncak tabanca ve el bombası ile oynuyorsa, büyüdüğünde kimse onu sorgulamaya gerek duymamalı. Bu gün insanların üzerine araçtan maytap atan, başka gün tereddüt etmeden molotof atar. Buna çünkü izin verildi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER