Mazlum 57 Bin Liraya satıldı

Bolu’da ihtiyaç sahipleri için düzenlenen kermeste 10 bin TL’den satışı çıkartılan 15 yaşındaki Mazlum isimli deve 57 bin TL’ye alcı buldu. Bolulu 4 işadamı tarafından satılan alınan deve, Çam Yayla Kursu’na hediye edildi.

Mazlum 57 Bin Liraya satıldı
Haber: Kasım ŞAHİN

Karacasu Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği tarafından her yıl Karaçayır Mahallesi'nde gerçekleştirilen ve açık artırma ile satılan deve bu yıl yine rekor fiyata alıcı buldu. 10 bin liradan açık artırma ile satışa konulan 15 YAŞINDAKİ Mazlum isimli deveye en son 57 bin lira teklif veren Metin Yıldırım, Erhan Rıfat Göltekin, Armağan Çatladı ve Orhan Gürsoy birlikte aldı. Deveyi birlikte 57 bin liraya satın alan dört kişi, deveyi Çamyayla Kuran Kursu’na bağışladı. Kurs yetkilileri de kermese bağışladı. Devenin yarından itibaren kermeste döner olarak vatandaşlara satışa sunulacağı belirtildi.

Bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen ve 18-28 Mayıs tarihleri arasında açık tutulacak olan Geleneksen Bolu Kermesi’nin açılışına Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili, Dernek Başkanı Hüseyin Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kermesten elde edilecek olan gelirin yoksullara yardım, ilim, irfan için ve talebelere yardım için kullanılacağı açıklandı. Kermeste ayrıca bir koç 7 bin lira karşılığında İhsan Bozbey’e satıldı.


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128