MECLİS DARBEYE KARŞI TEK VÜCUT OLDU

Önceki akşam toplanan Bolu Belediye Meclisi’nde darbeye karşı tek ses çıktı. Mecliste grubu bulunan partiler 15 Temmuz’da başlayan darbe girişimine karşı ortak bildiri yayınlayarak, her türlü darbe girişimine karşı olduklarını söylediler.

MECLİS DARBEYE KARŞI TEK VÜCUT OLDU

HABER: FARUK ÇİDEM

 

Bolu Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı 2. Oturumu önceki gece Alaaddin Yılmaz’ın başkanlığında toplandı. Mecliste grubu bulunan AKP, CHP ve MHP’li üyeler darbe girişimini kınayan ortak bir bildiri yayınladılar. AKP’li meclis üyesi tarafından okunan bildiride şu ifadeler yer aldı; “Bolu Belediyesi Ak Parti, CHP ve MHP meclis üyeleri olarak Yüce Milletimizin iradesine karşı düzenlenen, demokrasi tarihimize kara bir eke olarak geçecek olan bu darbe girişimini nefretle kınıyoruz. Halkın iradesi ile seçilmiş meşru hükümete karşı girişilen bu kanunsuz kalkışmanın kabul edilmesi mümkün değildir. Türk milleti olarak her türlü darbe girişiminin karşısındayız ve demokrasiyi savunmalıyız. Gün birlik ve beraber olma günüdür.

Milletimiz, bu darbe girişimine onurlu duruşu ile canı pahasına karşı koymuş ve şehitler vermiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER