Meclis Mahkemelik Olmaktan Kurtuldu##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinde CHP’li belediye meclis üyesi Naci Yörük’ün uyarısı son anda büyük bir skandalı önledi.   Bolu belediye meclisinin Aralık ayı 2.oturumuna Paşaköy mahallesinde ki...

Meclis Mahkemelik Olmaktan Kurtuldu##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinde CHP’li belediye meclis üyesi Naci Yörük’ün uyarısı son anda büyük bir skandalı önledi.

 

Bolu belediye meclisinin Aralık ayı 2.oturumuna Paşaköy mahallesinde ki belediye taşınmazı damgasını vurdu. Bolu belediye meclisinin belediyeye ait Paşaköy’deki bir taşınmazı daha önce satılmasına yönelik olarak aldığı 26/11/2012 tarih ve 437 sayılı kararının iptal edilerek 5393 sayılı belediye kanununun 18.maddesinin E bendi uyarınca ilim yayma cemiyetine 30 yıla kadar tahsis edilmesi ve aynı kanunun 34.maddesi G bendi uyarınca encümene yetki verilmesi yönündeki komisyon kararına muhalefet şerhi koyan CHP’li belediye meclis üyesi ve İmar komisyonu üyesi Naci Yörük burasıyla ilgili olarak daha önce satış kararının alındığını söyleyerek; “Şimdi ne oldu da burayı 30 yıllığına İlim yayma cemiyetine tahsis etme ya da kiralanması yönünde karar alındı. Bu işin bir askı süresi vardır. Daha yasal süreç tamamlanmadan kiralama yönünde encümene yetki veriliyor. Eğer bu şekilde bir karar meclisten onay alırsa mahkemelik olabiliriz” dedi. Bunun üzerine Encümen üyesi Burak Balaban Yörük’ün haklı olduğunu vurgulayarak” “Bu kararı geri çekelim “ dedi. Karar, Yörük’ün şerhi ve itirazı doğrultusunda oy birliğiyle geri çekildi.

 

CHP’liler meclis salonunu terk etti

Bolu belediye meclisinin Aralık ayı ikinci oturumunda CHP’li belediye meclis üyesi Erhan Beykoz’un Kentsel dönüşüm hakkındaki sorularını yanıtlayan başkan Yılmaz, Kentsel dönüşümle ilgili olarak Bolu belediyesinin CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan tarafından başbakanlığa şikâyet edildiğini vurguladı. Yılmaz; “Sayın Özcan daha önce belediye meclis üyeliği yaptı, İl başkanlığı yaptı niye o zaman şikâyet etmedi de şimdi şikâyet ediyor.” Dedi. CHP grup başkanvekili Cahit Görüş, Yılmaz’ın konuyu saptırdığını öne sürerek “ Konuyla ilgili konuşun” dedi. Başkan Yılmaz, Tanju Özcan’ı “hukuku fazla bilmemekle” itham edip konuşmaya devam edince CHP’li belediye meclis üyeleri toplantıyı toplu bir şekilde terk ettiler.

 

Baz istasyonları 4 merkezde toplanacak

 

Toplantıda Bolu’ya kurulacak olan baz istasyonları hakkında da bilgiler veren başkan Yılmaz baz istasyonlarını 4 ana merkezde toplayacaklarını vurgulayarak; “Şu anda çalışmalar sürüyor bu merkezlerden birini eski belediye şantiyesinin olduğu yere taşımayı planlıyoruz. Kesinlikle insan sağlığına zarar veren yerlere baz istasyonlarını kurmayı planlamıyoruz. Ayrıca marka ayrımı gözetmeden baz istasyonlarını 4 ana merkezde toplayacağız” biçiminde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128