Meclis Yeniçağa’yı sevindirdi

Bolu İl Genel meclisinin Şubat ayı toplantıları hızlı başladı. Oturumda Babas kaplıcaları ve Yeniçağa ilçesi ile ilgili önemli kararlar alındı.     Bolu İl Genel meclisinin Şubat ayı toplantıları başladı....

Meclis Yeniçağa’yı sevindirdi

Bolu İl Genel meclisinin Şubat ayı toplantıları hızlı başladı. Oturumda Babas kaplıcaları ve Yeniçağa ilçesi ile ilgili önemli kararlar alındı.

 

 

Bolu İl Genel meclisinin Şubat ayı toplantıları başladı. Oturumda ilk olarak il özel idaresinin % 72 hisse ile ortağı olduğu Babas kaplıca Birliğine 2013 yılı birlik bakım payı olan 74.880 TL’nin ödenmesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Konu hakkında bilgi veren meclis üyesi Hasan Uzunoğlu 2013 yılı özel idare bütçesinin yedek ödenek bölümünden birlik hesaplarına para aktarılması yönünde komisyon kararı olduğunu vurgulayarak; “Söz konusu bakım payı rakamını yedek ödenekten alarak ödemeyi uygun gördük” dedi. Yapılan oylamada karar oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra oturumda Yeniçağa ilçe köylerinin çöp toplama işlerinde kullanılmak üzere ihtiyaç olan 25.000.TL ödeneğin Yeniçağa köylere hizmet götürme birliği hesaplarına aktarılması ile ilgili plan ve bütçe komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İl genel meclisi başkanı Mücahit Kutlu köylerdeki altyapıyla ilgili faaliyetlerin belirli bir noktaya geldiğini söyleyerek;”İlçelerimiz hak ettikleri desteği il genel meclisi üyelerimizin çalışmaları sayesinde alıyorlar. Bu konuda halktan olumlu tepkiler alıyoruz. Köyde yaşayan vatandaşlarımızın temiz bir çevrede yaşamaları için çöp toplama faaliyetlerinin önemi ortaya çıkmaktadır” şeklinde konuştu. Konu hakkında görüş bildiren meclis üyesi Hasan Uzunoğlu “Diğer ilçelerimizde de bu uygulamaların yaşama geçmesini temenni ediyorum. Köylerimizde sağa sola bırakılan bir tane bile çöp poşeti bulamazsınız. Köylülerimiz artık konteynırların içine çöp poşetlerini bırakıyorlar. Adeta şehri andıran bir görüntü var” şeklinde konuştu. Yapılan oylamada karar komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128