Mecliste 6 madde görüşüldü

İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarının son oturumunda 6 madde görüşülerek karar bağlandı.

Mecliste 6 madde görüşüldü
Haber: Semih BAYKAL

Yaşar Yüceer Başkanlığında devam eden İl Genel Meclisi Nisan Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların son oturumunda 6 madde görüşülerek karara bağlandı. İlk olarak Göynük Kaymakamlık lojmanına demirbaş eşya alımı için 15.000 TL. ödeneğin Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılmasına ilişkin Plan ve Bütçe komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Oy birliği ile kabul edilen raporun ardından İl Özel İdaresinde geçici olarak görevlendirilen personellerin de Sosyal Denge Tazminatından yararlanmaları ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor doğrultusunda söz konusu personelin tazminattan yararlanmaları kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca İl Özel İdaresi adına kayıtlı, Yeniçağa İlçesi, Yukarıkuldan köyü 784 parselde 3.800,00m2.lik tarla vasıflı taşınmazın Karayolları Genel Müdürlüğü 3.800,00m2. X8,50=32,300,00TL. karşılığında kamulaştırma bedeli belirlenmiş olup, bu kamulaştırma bedeli üzerinden taşınmazın satılmasına ilişkin, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Yeniden Karayollarından fiyat teklifi alınmasının uygun olduğu belirtilen raporlar oy birliği ile kabul edildi.

“MUDURNU’YA 430 BİN TL ÖDENEK”

Mudurnu İlçesi, Pelitözü köyü hudutlarında tapunun 5 pafta, 2112 parsel nolu taşınmaz için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli Tarın ve Hayvancılık amaçlı uygulamalı imar planının onanmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık komisyonundan gelen rapor da bu toplantıda ele alındı. Meclis üyeleri tarafından kabul edilen raporun ardından Göynük Hükümet Konağının bakım ve onarımında kullanılmak üzere İçişleri Bakanlığından gelen 40.000 TL. ödeneğin Göynük Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması kararlaştırıldı.

Toplantıda son olarak Mudurnu ilçe köylerinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 430.000 TL. ödeneğin Mudurnu Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128