Meclis’te 8 madde görüşüldü

İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Toplantıların Perşembe günü gerçekleşen oturumunda sekiz madde görüşülerek karara bağlandı.

Meclis’te 8 madde görüşüldü

İl Genel Meclisi Şubat Ayı toplantıları Yaşar Yüceer Başkanlığında devam ediyor. Son oturumda ilk olarak Dörtdivan İlçesi Yağbaşlar Köyü Merkez, Kabaklar ve Mürseller köylerine içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen rapor ele alındı. Söz konusu tahsisin uygun olduğu belirtilen rapor oy birliği ile kabul edildi.

Mülkiyeti İl özel İdaresine ait Merkez İlçe, İhsaniye mahallesi Tekke Yanı mevkiinde bulunan tapunun 326 ada, 27 parsel nosunda kayıtlı 43 metrekarelik taşınmazın satışının yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor da bu toplantıda görüşüldü. Yerin komşu parselle değerlendirilerek encümen tarafından satışının uygun olduğu belirtilen rapor meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merkez İlçe Seyitafşar Mahallesinde bulunan tapunun 2054 ada, 9 parsel nosunda kayıtlı 23.000 metrekare arsa vasıflı taşınmazın Mesleki ve Teknik Eğitim alanı olarak Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesi talebinin Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edildiği toplantıda ayrıca,İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün 2016 yılı İl Özel İdare bütçesinden ek ödenek talebi ile İl özel İdaresinde 5. Derecelik 1 Adet şef kadrosu ihdas edilmesi ile kadro ihdas cetvelinin onaylanması talepleri Plan ve Bütçe Komisyonuna, Seben İlçesi Susuz Köyü Merkez Mahallesine içme ve kullanma suyu tahsisi talebi Çevre ve sağlık Komisyonuna havale edildi.

2016 yılı İl Özel İdare bütçesinde bulunan ödenek ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne 2 adet araç alımını kabul edildiği mecliste son olarak 2016 yılı Özel İdare bütçesinin Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü hesaplarında bulunan II. Kat asfalt yapımı için ayrılan 2 milyon TL’lik ödenek ile nerede, ne kadar asfalt yapılacağı ile ilgili çalışma yapılması konusunun İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmesi ile toplantı sona erdi.

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları Cuma günü gerçekleşecek toplantıyla sona erecek.
HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128