Mecliste bütçe mesaisi başlıyor

Kamu kurum ve kuruluşlarının bütçe görüşmelerinin de yapılacağı İl Genel Meclisi Kasım Ayı toplantıları 01 Kasım Salı günü başlıyor. Ay boyunca devam edecek toplantılarda 2017 yılının bütçesi belirlenmiş olacak.

Mecliste bütçe mesaisi başlıyor
Haber; Esra ÖZTÜRK

İl Genel Meclisi Kasım Ayı toplantıları Salı günü başlıyor. Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşecek olan toplantıların ilk haftasında Bolu ve ilçeleri ile alakalı gündem maddeleri ele alınacak. Daha sonra ay sonuna kadar devam edecek toplantılarda kamu kurum ve kuruluşlarının bütçe talepleri ele alınacak ve 2017 yılının bütçesi belirlenecek.

Toplantıların Salı günü başlayacak ilk oturumunda meclis üyeleri İl Özel İdaresinin 2017 Yılı Performans Programı ile 2017 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesini görüşecek.

02 KASIM ÇARŞAMBA

Çarşamba günü gerçekleşecek oturumda Destek Hizmetleri Müdürlüğünün iptal edilerek Satın Alma Müdürlüğü ile Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü kurulmasını görüşecek olan meclis üyeleri Dörtdivan ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçları için gerekli olan 38.000 TL. ödeneğin Dörtdivan ilçe Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması talebini ele alacak.  

03 KASIM PERŞEMBE

Perşembe günü Mudurnu İlçesi, Ortaköy köyü, Merkez mahallesi ile Göynük ilçesi, Pelitcik köyüne  içme ve kullanma suyu tahsisinin yapılması ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek raporun görüşülmesinin ardından Seben İlçesinde bulunan İlköğretim okulu kantinlerinin fiziki durumu, işletme durumu ve sağlık koşullarının araştırma ve incelenmesine ilişkin Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen rapor görüşülüp karara bağlanacak.

04 KASIM CUMA

Toplantıların Cuma günü gerçekleşecek oturumu, Merkez İlçe Yeniakçakavak köyü 2240 nolu parsele ait Tarım ve Hayvancılık Tesis alanı amaçlı 1/5000 nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planının onanması, Merkez İlçe Vakıfgeçitveren köyü 1921 ve 1925 nolu parsellere ait Tarım ve Hayvancılık Tesis alanı amaçlı

1/5000 nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planının onanmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık komisyonundan gelecek raporların görüşülmesi ile başlayacak.

Ay sonuna kadar devam edecek İl genel Meclisi kasım Ayı toplantıların diğer günlerinde ise kamu kurum ve kuruluşlarının bütçe talepleri ele alınacak. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2016, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128