Mecliste İşçinin Emekçinin de sesi olsun diyorsan oylar HDP'ye

Emek Partisi İl Başkanı Ahmet Özkan , 7 Haziran 2015 genel seçimleri Türkiye tarihinin belki de en kritik seçimi olacaktır. Bir yandan 13 yıllık iktidarını saltanata dönüştürmek isteyen AKP var. Diğer yanda ise Türkiye'de emekten, demokrasiden yana kesimlerin desteklediği HDP. Türkiye'nin kısa dönem geleceğinin belirleneceği bu seçimlerde AKP ve HDP'nin alacağı oy oranları çok önemli bir yer tutacak” diye konuştu.

Mecliste İşçinin Emekçinin de sesi olsun diyorsan oylar HDP'ye
Özkan açıklamasını şöyle sürdürdü; AKP'nin geriletilmesi, 12 Eylül ile kurulan baraj statükosunun dağıtılması, başkanlık sistemi ve iyiden iyiye otoriter bir yönetime, muhafazakarlığın ötesinde bir yaşam tarzı dayatmasına doğru ilerleyişi durdurmak için emek ve demokrasi güçlerinin desteği ile HDP'nin barajı aşması şart olmuştur.

Aşamazsa dünyanın sonu değil, mücadele devam edecek. Ama barajın aşılması burjuva siyaset dünyasında taşları yerinde oynatma şansını verecektir, AKP iktidarı da tehlikeye giriyor ve bunlar gayet net verilerdir.

Partimiz dünyanın ve Türkiye’nin içinde bulunduğu iktisadi ve toplumsal gerçekliği esas alarak politika yapmakta, bütün milliyetlerden ve inançlardan işçi sınıfının, emekçilerin partisi olarak mücadele edip, örgütlenmektedir. Onun içinde partimiz bütün diğer partilerden farklı olarak bir sınıf partisi olduğunu açıkça söylemekte ve politikalarını da sınıflar mücadelesini esas alarak oluşturmaktadır. EMEP’in başta Türk ve Kürt olmak üzere bütün milliyetlerden işçi sınıfının ve emekçi halkın çıkarlarından başka çıkarı yoktur ve olmayacaktır.  Dün olduğu gibi bugünde içinden geçtiğimiz ekonomik, sosyal ve siyasal koşullar ile işçi sınıfının, emekçilerin kısa ve uzun vadeli çıkarları birleşmeyi ve ortak mücadeleyi ilerletmeyi, güçlendirip, yaygınlaştırmayı zorunlu kılıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Hükümeti ve onu destekleyen sermaye güçleri, bugünkünden daha baskıcı ve gerici bir rejime kapı açabilmek için 7 Haziran seçimlerinden güçlü çıkmak istiyor. Tek adam tek parti düzenini güçlendirmek ve diktatörlük heveslerini gerçekleştirebilmek için Anayasa’yı “Başkanlık Sistemi” temelinde değiştirecek bir Meclis çoğunluğuna ulaşmayı amaçlıyor.  Erdoğan, AKP Hükümeti ve onların temsilcisi oldukları sermaye güçlerinin amaçlarına ulaşması demek, dizginsiz bir saldırganlıkla ülkenin yeni maceralara sürüklenmesi demektir.  Partimiz  genel seçimlerde HDP’nin barajı geçerek parlamentoya girmesini, bu saldırganlığın engellenmesi ve AKP Hükümeti ile gerici egemen güçlerin politikalarının boşa çıkarılması açısından somut ve önemli bir adım olarak görüyor.

 Yine HDP’nin seçimlerden barajı aşarak çıkması emek, barış, demokrasi güçlerinin, ezilen milliyet, cinsiyet, din ve mezhep mensuplarının mecliste temsil edilmesini sağlamak ve bu alanda da emperyalizme, gerici egemen sınıflara karşı mücadelenin sürdürülmesinin olanaklarını arttırmak açısından belirleyici olacaktır. Meclis bu mücadelelerin kürsüsü olarak dünden daha ileri düzeyde kullanılacaktır.  İşte bu nedenlerden dolayı Bolu işçi ve emekçilerini tüm ön yargıları da kırarak Halkların Demokratik Partisine oy vermeye çağırıyoruz. HABER MERKEZİ

 

                                              

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124