"Medeniyet Söyleşileri" devam ediyor

1 Aralık Perşembe günü Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde “Köroğlu Yazarlık Okulu” projesi kapsamında “Medeniyet Söyleşileri”nin 2. si gerçekleştirildi.

HABER: Esra ÖZTÜRK

Ressam İsmet Yedikardeş’in konuşmacı olarak davet edildiği programa Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız İbrahim Kunuk, Şube Müdürümüz Recai Yörük, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz konuşmasında:

“Hepinizin malum olduğunuz üzere ‘Köroğlu Yazarlık Okulu’ çalışmalarının ‘Medeniyet Söyleşileri’ ayağının ikinci kısmındayız. Bu ayki konuğumuz değerli Ressam, Heykeltıraş, Edebiyatçı İsmet Yedikardeş. Bizi kırmayıp davetimize icabet ettiği için kendisine teşekkür ediyorum. 8 ay boyunca projemiz devam edecek ve medeniyet söyleşilerini bizlere yeni ufuklar açması ve yeni bakış açıları kazandırması açısından çok önemsiyoruz.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada:

“Bizler, sizi çok önemsiyoruz. Sizlerin önümüzdeki yıllarda ülkemizin en iyi yazarları, şairleri, ressamları olmanızı diliyoruz. Anadolu toprakları yüzyıllar boyunca büyük kavgaların odağı olmuş ve bu kavga hiçbir zaman bitmeyecek. Son yaşadığımız 15 Temmuz hadisesi de bize bunu gösterdi. Sadece meslek sahibi olmanız yetmiyor aynı zamanda aydın, münevver insanlar olmalısınız bunun için çok okumanız gerekiyor. Bu proje sizler için başlangıç ve sizin bu başlangıcın devamını getireceğinize inanıyorum.”dedi.

Daha sonra Proje Koordinatörü Yazar Fahri Tuna’nın da katılımıyla renklenen, yüzlerde gülümsemenin ve hayranlığın sohbet boyunca sürdüğü program öğrencilerin de sorularıyla daha sıcak hale geldi. Ressam İsmet Yedikardeş yaptığı söyleşide katılımcılara, özellikle gençlere “kendiniz Olun” mesajını verdi. “Bir Çalıkuşu romanı yazamazsınız, Yahya Kemal’in şiiri gibi olmaz şiiriniz; çünkü onlar yazıldı. Evet öğrenin, dinleyin, etkilenin ama kendi kalanınızda akın” diyen Ressam daha sonra yaptığı resimleri, o resimlerin hikayelerini slayt gösterisiyle izleyicilerle paylaştı.

Program, Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in Proje Koordinatörü Yazar Fahri Tuna ve Ressam İsmet Yedikardeş’e çiçek, teşekkür belgesi ve plaket vermesiyle son buldu.

Değerli Ressam İsmet Yedikardeş bugün öğretmenevinde özellikle öğrencilere uzak hayallerin çok yakın olduğunu işaret eden bir güzel ses, bir güler yüz, bir bilgeydi.

Programı katılımıyla renklendiren Proje Koordinatörü Yazarı Sayın Fahri Tuna’ya ve güzel sohbetiyle gönülleri fetheden Ressam İsmet Yedikardeş’e tüm öğrenciler adına teşekkür ediyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128