Mehmet Akif Ersoy’da Şok Gelişme

İlimizin köklü okulları arasında yer alan Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda şok gelişme yaşandı. Okulun 2015-2016 yılsonu itibarıyla anaokulu sınıfı kapatıldı.

Mehmet Akif Ersoy’da Şok Gelişme

Haber: Kasım ŞAHİN

Kılıçarslan, Umutkent, Yaşamken, Kızılağıl, Alpagut ve Alpağutbey Mahalleriyle, Ağaçcılar, Pirahmetler Köylerine hizmet veren anaokulu 2016-2017 eğitim öğretim yılı öncesi eğitim kapatıldı. Edinilen bilgiye göre, okul öncesi öğrencelerin yoğun olması sebebiyle yakın zamanda Gerede’den bir öğretmen tayin ile gelerek çalışmaya başladı. Eğitim kadrosunda sıkıntı yaşanmayan, veliler tarafından memnuniyetle gönderilen çocukların, okuldaki fiziki şartların uygun olmadığı gerekçesiyle kapatılma kararı şok etkisi yarattı.

 

Birçok veli, okulun yakınında “özel” okulların olmasından dolayı kapatılma kararı alındı düşüncesinin olduğu da ortada. Devlet okulunun kapatılarak çocuklarımızın özele gönderilmesi isteniyor. Ekonomik şartlarımız ortada ve biz çocuklarımıza okul öncesi eğitimi ücretli olarak aldırma şansımız yok. Bu haliyle çocuklarımızı okula gönderemeyiz, diye sitem ediyorlar. Okulu aradığımızda ise, yetkililerin fiziki şartların yeterli olmadığı için okul öncesi eğitim veren anaokulunun kapatıldığı cevabını aldık diyerek anaokulunun kapatılması kararına tepki gösterdiler.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 12:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali al
Ali al - 5 yıl Önce

i̇şte kapitalizm böyle bir
şey. fakirin yaşam hakkının olmadığı zenginin bu durumdaki gibi borusunun öttüğü bir gerçek

Okuyucu
Okuyucu - 5 yıl Önce

etraftaki okullar özel okul değil devlet anaokulları.

SIRADAKİ HABER

banner128