Mehmet Aydın’dan Adnan Uzun’a dava

MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, Bolu Valisi iken tayini merkeze çıkan Ahmet Zahteroğulları’nın veda törenine katıldığını ve tören sonrası Ak Parti üyesi Adnan Uzun’un, facebook özel sayfasından kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle Bolu Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Aydın, basın yoluyla kendisine yapılan hakaretten dolayı Uzun’un yargılanmasını ve cezalandırılmasını talep etti.

 Mehmet Aydın’dan Adnan Uzun’a dava

Haber: Kasım ŞAHİN

MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusunda şu görüşlere yer verdi; “İlimizde bir yıldır görev yapan sayın valimiz Ahmet Zahteroğulları görevden alınmış tayini Ankara ya çıkmıştır. Bolu' da bir yıl gibi kısa bir süre görev yapmış ve halkın sevgisini kazanmıştır. Bolu halkı da   25.02.2015 tarihinde hiçbir devlet adamına nasip olmayacak coşkulu bir kalabalıkla valimizi, valilik binası önünde coşkulu bir  veda töreni ile uğurlamıştır. Adnan Uzun isimli vatandaş bu uğurlamaya katılan Bolu halkına ve bu uğurlamaya katılan şahsıma 26.02.2015 tarihinde kendi facebook sayfasında basın yolu ile hakaret etmiştir. Yapmış olduğu bu hakaret Şahsıma ve Bolu halkına yapılmış ve bu uğurlamaya katılan vatandaşlarımızın gururunu incitmiştir” dedi.

Aydın, olay günü çekilmiş fotoğrafları de delil olarak sunarak, Sanığın eylemi suç teşkil ettiğinden gerekli kovuşturmanın yapılarak sanığın cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur. Sonuç ve İstek olarak da: Sanık hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim. Diyerek şikayet dilekçesini sundu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128