Mehmet Emin GÜZ: Dörtdivan Ovası Tekke Barajıyla can buldu

Ak Parti Bolu Milletvekili Adayı Mehmet Emin Güz, seçim çalışmalarını Dörtdivan'da sürdürdü.

 Mehmet Emin GÜZ: Dörtdivan Ovası Tekke Barajıyla can buldu

Ak Parti Teşkilatlarının desteğiyle birlikte gece gündüz çalışan Mehmet Emin Güz, Dörtdivan'da vatandaşlarla bir araya geldi. Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu ve Ak kadrolarla birlikte Dörtdivan'ı karış karış gezen Mehmet Emin Güz, vatandaşlardan destek ve dua istedi.

KÖYLERDE GÜZ'E BÜYÜK DESTEK

Köy köy gezen Mehmet Emin Güz, kendini tanıtarak destek ve dua istedi. Yaşlı kadınların elini öpen Mehmet Emin Güz, “Bu bölgenin evladıyım, sizlerden destek istiyorum. Sizleri daha fazla temsil etmek için çalışacağım” dedi. Yaşlı kadınlar ise Mehmet Emin Güz'e sarılarak, “İsminizi çok duyduk. Televizyonlarda her gün sizi görüyoruz. Çalışmalarınızı takip ediyoruz. İnşallah milletvekili olarak Ankara'ya gidersiniz. Sizi destekliyor ve her gün dua ediyoruz” diye konuştular.


DÖRTDİVAN OVASI TEKKE BARAJIYLA CAN BULACAK

Seçim çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Mehmet Emin Güz, “Bugün, zalime dur diyen, mazlumun yanında olan Köroğlu'nun diyarı Dörtdivan'dayız. Her zaman çiftçinin yanında olan Ak Parti Hareketi verimli tarım arazileri için Dörtdivan'a dev bir baraj kazandırdı. Ak Parti hareketi ile birlikte Dörtdivan ovası can buldu. 155 bin 230 hektar alanı sulayacak olan Tekke Barajı ile çiftçilerimiz artık daha verimli mahsül alacaklar. Dörtdivan ve Gerede'de susuzluk problemi kalmayacak. Tekke barajından 7 milyon metre küp içme suyu temin edilecek. Ayrıca Dörtdivan'da yaptığımız taşkın koruma tesisleriyle birlikte halkımızı ve toprağımızı da koruma altına aldık” dedi.


ORMAN VE SU YATIRIMLARI KAT KAT ARTTI

Bolu'daki Orman ve Su yatırımlarından söz eden Mehmet Emin Güz, açıklamalarına şöyle devam etti:

“13 yılda Bolu'da dev yatırımlar yapan Ak Parti iktidarı Orman ve Su işlerinde de 495,8 milyon TL tutarındaki yatırımlarıyla önemli başarılar elde etti. Ülkemizde ise toplam 8,5 milyon hektar sulanabilir tarım arazilerimizin % 67’sine tekabül eden 5,73 milyon hektar sulanıyor. on 13 yılda 2 milyon hektar yani 20 milyon dekar arazi suya kavuşturuldu. Hükümetimizin orman ve su işleri politikalarından hem Bolu hem de Dörtdivan nasibini almıştır, almaya devam edecektir.”  HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128