Mehmet Emin GÜZ: Seben'de eğitim kalitesini taçlandırdık

Ak Parti Bolu Milletvekili Adayı Mehmet Emin Güz, seçim çalışmaları kapsamında Seben'de vatandaşlarla bir araya geldi.

 Mehmet Emin GÜZ: Seben'de eğitim kalitesini taçlandırdık

7 Haziran seçimleri öncesinde çalışmalarına ara vermeden devam eden Mehmet Emin Güz, Seben İlçe teşkilatıyla birlikte vatandaşları ziyaret etti. Kapı kapı dolaşan Mehmet Emin Güz, cep telefonunun yazılı olduğu kartları dağıtarak milletvekili seçilmesiyle birlikte her zaman kendisine ulaşılabileceğini belirtti.

MEHMET EMİN GÜZ'E ŞARKI SÖYLEDİ
Mahalle ziyaretlerini sürdüren Mehmet Emin Güz, bir eve giderek yaşlı bir kadından destek ve dua istedi. Mehmet Emin Güz'ü TBMM'ye göndereceklerini söyleyen yaşlı kadın, “İnşallah milletvekili olacaksın. Yüzde 1000 seni Ankara'ya göndereceğiz” diye destek verdi. Yaşlı kadın daha sonra, “İkimiz bir fidanın güller açan dalıyız. Sen Bolu'da ben Seben'de bu partiyi yaşatmalıyız” diyerek şarkı söyledi.

ODUN KIRIP ÇIRA KESTİ
Odun kesen bir kişinin yana giden Mehmet Emin Güz baltayı alarak odunları kesmeye başladı. Daha sonra çıra kesen Mehmet Emin Güz, dua ve destek istedi.

SEBEN'DE EĞİTİM İMKANLARINI GÜÇLENDİRDİK
Ak Parti İktidarı döneminde Seben'in eğitim kalitesinin yükseldiğini ifade eden Mehmet Emin Güz, “Bolu'nun her noktasına adını altın harflerle kazıyan merhum hayırsever İzzet Baysal'ın adını taşıyan üniversitemizin gelişimi için önemli çalışmalar yapıyoruz. Bilindiği gibi Seben'de de 240 öğrenci kapasiteli, 150 kişilik konferans salonu ve yemekhanesi bulunan Meslek Yüksek Okulunu eğitim öğretime kazandırarak Ak Parti hareketi ile birlikte Seben'in, değişim ve dönüşümden etkilenmesini sağladık. Bunun yanı sıra AİBÜ Seben İzzet Baysal öğrenci yurdunun da yapımı devam ediyor” dedi.

EĞİTİME 132 MİLYON TL'LİK YATIRIM YAPILDI
Mehmet Emin Güz açıklamalarına şöyle devam etti:
“Eğitime büyük önem veren Ak Parti iktidarı ile Bolu'da 132 milyon TL'lik eğitim yatırımı yapılırken, üniversiteye ise 2002-2015 yılları arasında toplam 337 milyon TL ödenek aktarıldı. Eğitim imkanlarını güçlendirme noktasında atılım gerçekleştiren iktidarımız, 2002 yılında 7,5 milyar TL olan millî eğitim bakanlığı bütçesini, 2014 yılında yüzde 642’lik artışla 55,7 milyar TL'ye çıkartmıştır. 2015 yılında yılında meb bütçesinin 62 milyar TL olarak öngörülmesiyle, artış oranı 2002 yılına göre yüzde 726,6 olmuştur.” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 18:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolu
bolu - 5 yıl Önce

sekiz haziran'dan sonra,aynı görüntüyü göremezsin,aynı muhabetleri bulamazsın,rozeti yakaya bir taksın,bulabilene aşk olsun.yakın çevresi bulur,bolu

SIRADAKİ HABER

banner128