Memlekette Birileri Var

Erhan BEYKOZ yazdı...

Memlekette Birileri Var

İki hafta önce köşe yazımda memlekette kimse yok mu diye feryat etmiştim. Yazım yayınlandıktan hemen sonra Milletvekili Sayın Ali Ercoşkun aradı. Vekilimiz sonrası valilikten bir açıklama geldi!

Vekil Sayın Ercoşkun, “ben varım” dedi ve konuyu bütün boyutlarıyla açıkladı. Konumuz Bolu’nun yıllardır üzerinde çalıştığı turizm teşvikiydi!

Vekil Ercoşkun, 51 bin hektar arazi için öncelikle planlamanın gelmesi, ölçme değerlendirme için ön hazırlık yapılması gerekeceğini söyledi. Konuyu biraz daha açarak, metre kareye düşecek kar’ın erimesinin, birikmesinin, yağan yağmurların çizelgelerinin çıkacağını anlattı.

Sonrasında planlamanın yapılacağını, imar planlarının çıkacağını ve bütün bu alt yapı çalışmalarının 1-2 yıl gerekli olacak dedi. Bununla birlikte turizmde teşvik olarak Bolu’nun 5-10 yılının geçeceğini açık açık anlattı. Tabiî ki orman arazilerinin, yaylaların, sulak bölgelerin ve diğer arazi yapısının da düşünüldüğünde neler olabileceğini bilmemiz lazım.

Örnek olarak da, 127 dönüm Özel İdare Arsasının, projedeki yerleşim sonrası 98 dönüme düştüğünü de öğrenmiş olduk. Bilgileri aktaran Sayın Ercoşkun’a teşekkür ediyorum.

İşin özüne baktığımızda, 2 yıl içinde planlama, projeler ve yatırım alanları hazırlanacak. 5-10 yıl sürecek bir gelişme programıyla da Bolu aklını doğru kullanırsa turizmden en fazla faydalanan, en iyi şekilde planlaması yapılmış kalkınmış il olabilir. Burada hepimize görev düşmektedir. Cennet Bolu isteyenler, yarınlara eser bıraktım diye övünmeyi düşünen herkes için fırsat var.

İsmail Taş İstifa Edecek Mi?

Tarım il Müdürlüğü son yaşanan vahim olay karşısında yine sıradan bir açıklama yapmış. Sevgili Taş Müdürüm insan olarak tertemiz, dürüst, ahlaklı ve hoş görülü biri olduğuna imzamı atarım.

Hepimiz biliyoruz ki, iyi insan olmak, iyi yönetici, idareci olmak anlamına gelmiyor. Benim vahim konu hakkında bir kaç sorum olacak. Umarım cevaplarını alırım!

Tüberküloz hastalığı olan hayvan kimden, hangi ahırdan geldi?

Hasta hayvanın raporları mutlaka elinizdedir. Vatandaş konuyu Bimer’e bildirmemiş olsaydı, siz gereğini yapmış mıydınız, yapar mıydınız?

Raporları Bimer öncesi mi tuttunuz, Bimer sonrası mı?

Savcılığa suç duyurusunu hangi tarihte yaptınız?

İlgili firmada veteriner olduğu bilinmekte! İl müdürlüğünün veteriner hekimi şirket elemanı mı? Hangi zamanlarda denetlemeyi kadrolu elemanlarınızla yapıyorsunuz?

Hastalık çıktıktan sonra, hayvanın geldiği yerleri elemanlarınızla gezip incelediniz mi?

Türkiye’nin en iyi şartlarda olan mezbanesine bir hasta hayvan karışıyorsa, bazı ilçelerimizde mezbane diye kullandıkları yerleri gördünüz mü?

Tüberküloz yani verem bulaşıcı bir hastalıktır! Hayvana ve insana geçeceğinin hesapları yapılarak, çevredeki tüm hayvanlar kontrolden geçti mi?

Eleman sayınız yetmiyorsa, veteriner hekimleri odasından yardım yada hizmet alımı gibi bir işlem başlattınız mı?

Bu kadar tartışmalar sonrası istifa etmeyi hiç dündünüz mü?

Kahrolası Terör

Terör kimden, nereden, nasıl, hangi şartlarda gelirse gelsin bir insanlık suçudur. 78 milyon yurttaş olarak teröre karşı dik durarak, birlik ve beraberlik içinde her çeşit terörü lanetlemeli, teröriste fırsat vermemeliyiz. İşin başında olanlarında onurlu davranarak gereğini yapacaklarını umut ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Türk Ulusuna ve ailelerine sabırlar diliyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİLİR KİŞİ
BİLİR KİŞİ - 5 yıl Önce

bütün olay bir vatandaşın bi̇mere yaptığı başvuru sonunda meydana çıkmıştır. bütün işlemler bimer yazısının kurumlara gelmesiyle başlamıştır. eğer bimere bu yazı yazılmasa ide hiç bir işlem yapılmayacaktı ve ört bas edilecekti.

SIRADAKİ HABER

banner128