banner120

Mengen aşçılık festivali iptal edilecek mi?

AK Parti, Mısır’daki olaylar nedeniyle belediyelerin konser ve eğlence programlarını iptal etmelerini istedi

Mengen aşçılık festivali  iptal edilecek mi?
 AK Parti, Mısır’daki olaylar nedeniyle belediyelerin konser ve eğlence programlarını iptal etmelerini istedi. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, 19 Ağustos'ta partili belediyelere gönderdiği yazıda, “Yaz sezonunda bazı belediyelerimizin geleneksel festival ve konser programları düzenledikleri görülmektedir” dedi ve şu görüşlere yer verdi:“Ancak bilindiği üzere, bugünlerde Mısır’da darbe sonrası olaylarda demokrasiye ve demokratik bir seçimle göreve gelmiş olmasına rağmen cezaevinde tutulan Cumhurbaşkanı Mursi’ye sahip çıkmak üzere barışçı eylem yapan yüzlerce insan, kadın ve çocuk şehit düşmekte ve binlercesi yaralanmaktadır.

KONSER VE EĞLENCELERİ İPTAL EDİN

Kardeş Mısır halkının yaşadığı insanlık dramı karşısında aziz milletimizin ve parti camiamızın acısı ve tepkisi büyüktür. Bu sebeple Mısırlı kardeşlerimizin acılarını paylaşmak adına müzik etkinlikleri, konser ve eğlence programlarının bir süre iptal edilmesi, bu hususta bütün belediyelerimizin aynı hassasiyeti göstermesi uygun olacaktır. Gelişmelere göre durum değişikliği olması halinde bu konu yeniden değerlendirilecektir.”

“Biz çilek festivali yapmıyoruz”

Mengen Uluslararası Aşçılık festivali 28-29 Eylül tarihlerinde yapılacak. Konu ile ilgili olarak konuşan Mengen belediye başkanı Osman Erarslan; “ Bu genelgeden haberim yok.Elimize ulaştığı zaman değerlendiririz ama biz çilek festivali yapmıyoruz.Neticede bu bir aşçılık festivali konser ve eğlence bölümleri programın küçük bir bölümünü oluşturuyor.Sonuçta genelgeyi gördükten sonra bir değerlendirme daha yapabilirim” diye konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124