Mengen halkı Başkan Bulut’la mutlu

Mengen Belediye Başkanı Turan Bulut, festival alanında dev iftar yemeği düzenledi. Düzenlediği iftar yemeğinde Başkan Bulut, göreve geldiği 2014 yılından bu yana elindeki kısıtlı bütçeye rağmen, ilçenin gelişmesi, güzelleşmesi, halkın güven ve huzurlu bir ortamda yaşaması için yaptığı çalışmaları anlattı ve şehir merkezi tapu dağıtım töreni etkinliği düzenledi. Düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Yavuz Akyol, Cumhuriyet Savcısı, Garnizon komutanı ve binlerce vatandaş katıldı.

Mengen halkı Başkan Bulut’la mutlu
Haber: Semih BAYKAL- Faruk ÇİDEM

 
Mengen’de bunca olanaksızlıklar içinde bütün enerjisini ve zamanını halkına adayan, karşısına çıkan bütün engelleri yılmadan aşan, hizmetini hiçbir ayrım gözetmeden bütün vatandaşlarına sunan, sözünde duran, söz verdiklerini yapan, makamında kapısını herkese açık tutan Belediye Başkanı Turan Bulut festival alanında vatandaşlara verdiği ifatar yemeğinden sonra 2 yıl boyunca Mengen halkı için yaptıklarını anlattı. Başkan Bulut ilk olarak; “ Artık güçlü bir Mengen belediyesi var. Mengen'de ilklere ve uzun süreli yatırımlara imza atan bir belediye var. Göreve geldiğimiz andan itibaren hep yapabileceklerimizin sözünü verdik. Mengen için iki ana hedef belirledik. İlki Turizm alanında özellikle Ekoturizm alanında yurt çapında tanınmak. İkincisi ise Gastronomi kenti olmaktır. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesi konusunda hiç bir Mengenlinin şüphesi olmasın" dedi.  Açıklamalarının devamında ilçeyi çağdaş bir konuma getirmek için elinde bir yol haritası olduğunu söyleyen Başkan Bulut; “ Çağdaş belediyecilik o yerin, yolları, bahçeleri, alt yapısı, kültür ve spor alanındaki başarısıyla ifade ediliyor. Bu açılardan ortaya koyduğumuz performansla çağdaş bir kent olma yolunda ilerlediğimizi rahatça söyleyebiliriz” diye söyledi. 

 

“SEÇİMLERDE NE SÖZ VERDİYSEK YERİNE GETİRDİK”

 

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Mengen Halkı için ne söz verdiyse elindeki kısıtlı bütçeye ve zor şartlara rağmen tek tek yerine getiren Başkan Bulut, bu bağlamda 20 aylık gibi kısa bir süre içersinde 50 bin m2 yol yaptıkları ifade ederek; “ Yol çalışmalarımız da her zaman her mahalleye eşit oranda, öncelik sırası vererek ilerledik. Mengen'in yol sorununun bir kısmını döktüğümüz asfaltla hallettik. Park anlamında ve TOKİ ile ilgili olarak vatandaşlarımıza ne söz verdiysek yerine getirdik. Hepsini gerçekleştirdik Mengen'in Dörtyol tarafından tek bir girişi olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Turhan Bulut; "Eski Zonguldak yolunu canlandırarak ilçemize büyük bir artı değer kazandıracağız. Seçimlerde hiç boş konuşmadık. 2014 yılından bu yana önemli adımlar attık. Sosyal faaliyetler konusunda da spor'dan sanata kadar bir çok konuda önemli adımlar attık. Küçük bir ilçede spor'dan sanata kadar önemli adımlar atıyoruz" biçiminde konuştu. Son olarak Başkan Bulut, yaptığı bütün çalışmaları, yatırımları, ilkleri ve uzun süreli yatırımlarını, Belediye’deki bütün çalışanları ile ve özellikle de Mengen halkının katkılarıyla gerçekleştirdiklerini açıkladı.

 

“70 KİŞİ TAPULARINA KAVUŞTU”

 

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut'un konuşmasının ardından Şehir Merkezi Tapu Dağıtım Töreni gerçekleştirildi.  Gerçekleştirilen törende 70 kişi tapularına kavuştu. Tapuları vatandaşlara İlçe Kaymakamı Yavuz Akyol, Belediye Başkanı Turan Bulut ve Cumhuriyet Savcısı dağıttı. Dağıtılan tapu törenin de vatandaşlar, Başkan Bulut’a Mengen için yaptıklarında dolayı çok teşekkür ettiler ve sevinç gösterilerinde bulundular.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128