Mengen’e 335 Bin TL ödenek

İl Genel Meclisinde Mayıs Ayı toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Çarşamba günü gerçekleşen son oturumda 4 madde görüşülerek karara bağlandı.

Mengen’e 335 Bin TL ödenek

Haber: Semih BAYKAL

Yaşar Yüceer Başkanlığında hafta başında başlayan İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Toplantıların Çarşamba günü gerçekleşen oturumunda Merkez İlçe Bahçeköy hudutlarında 2568 parsel nolu taşınmazlar için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli Tarım ve Hayvancılık alanı amaçlı uygulamalı imar planının onanması, Göynük İlçesi, Kumcuk  köyü hudutlarında 1 ve 2 nolu parseller için hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli Tarım ve Hayvancılık alanı amaçlı uygulamalı imar planının onanmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Her iki imar planının onanmasının uygun olduğu belirtilen raporlar oy birliği ile kabul edilirken, Dörtdivan İlçesi Yalacık Köyünden Ahmet Yercel’e ait tapu tahsis belgesinin esas tapuya çevrilmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda son olarak Mengen İlçe köylerinin muhtelif işlerinde kullanılmak üzere gerekli olan toplam 334.500 TL. ödeneğin Mengen Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128