Mengenli Bayan Çiftçilere sertifika

Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR ile birlikte Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projeleri Kapsamında ilimiz Mengen İlçesi Köprübaşı Köyünde Süt Sığırı Yetiştiriciliği eğitimi düzenlendi. Düzenlenen eğitim sonunda yapılan sınavı başarı ile geçen 24 bayan çiftçi sertifika almaya hak kazandı.

Mengenli Bayan Çiftçilere sertifika

Köprübaşı Köyü İlkokulunda düzenlenen törende Mengen Kaymakamı Yavuz AKYOL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat ASRAK, Garnizon Komutanı Hidayet KOÇ, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Nuri ERİKLİ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray KARATEPE, görevli eğitmenler ve il-ilçe teknik personeli katılım göstermiştir.

Törende konuşan Mengen Kaymakamı Yavuz AKYOL: “İlçemizin en uzak köyü olmasının yanında insanlarının sıcaklığıyla ayrı bir güzel olan Köprübaşı Köyü sakinlerini, katılımcıları ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Çalışma arkadaşlarımızın yapmış olduğu proje ile kırsalda bilinçli tarım yapılarak üretimde artış olacağını düşünüyorum. Diğer bir husus buraya gelirken bay kursiyerlerimizin ağırlıkta olacağını düşünürken bayanların ağırlıkta olması ayrıca önemli ve sevindiricidir. Kursiyerlerimizle yapmış olduğum sohbet neticesinde bilmediği bir çok konuya vakıf olduklarını gördüm. Bu yüzden eğitimlerde emeği geçen arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Sonrasında söz alan İl Müdür Yardımcısı Nuri ERİKLİ’de; “Kadınlarımıza ülkenin kalkınmasında ülke ve il tarımımıza verdikleri destekten dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat ASRAK, eğitim sayesinde köyümüzde inşallah bundan sonra daha bilinçli ve teknik üretim olacağını düşünüyorum derken; Garnizon komutanı Hidayet KOÇ, köy halkını yabancı araçlara ve hayvan hırsızlıklarına karşı dikkatli olmaları ve şüpheli durumlarda 156 Alo Jandarmayı aramaları konusunda uyardı.

Konuşmaların sonunda protokol üyeleri tarafından kursiyerlerimize sertifikaları verilirken, Kursiyerler Mengen Kaymakamı tarafından yapılan sözlüden de başarıyla geçti. Sertifika töreni sonunda hatıra fotoğrafı çekilirken çiftçilerimizin farklı konulardaki kurs talepleri de not alınırken ilgi ve alaka için teşekkür edildi. HABER MERKEZİ
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128