Merkez ilçeye ilk aday İlkay Gürkan

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Merkez ilçe başkanlığının 7 Mayıs’ta gerçekleştireceği kongresi öncesi ilçe başkanlığı için ilk aday çıktı. İlkay Gürkan geçtiğimiz hafta sonu yaptığı açıklamada “partimin başarısını artırmak için merkez ilçe başkanlığına adayım” dedi.

Merkez ilçeye ilk aday İlkay Gürkan

HABER: FARUK ÇİDEM

Geçtiğimiz haftalarda delege seçimlerini tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı 7 Mayıs’ta kongreye gidiyor. Aylar süren karmaşanın ardından sorunsuz bir şekilde tamamlanan delege seçimlerinin ardından 7 Mayıs’ta yapılacak kongrede merkez ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan ilk isim İlkay Gürkan oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu CHP İl binasında partililerle bir araya gelen İlkay Gürkan, CHP Milletvekili Tanju Özcan, CHP İl Başkanı Kazım Karsu, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın ve eski CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’ın da katıldığı basın toplantısında şunları söyledi; “bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada büyük bir azimle çalışmak, partimizin başarısını artırmak için Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Merkez İlçe Başkanlığı’na aday oldum.

Yarın seçim olacakmış gibi sürekli ve sistemli bir çalışma programını hayata geçirmek için aday oldum. Merkez ilçeye bağlı her mahalle ve köyde yaşayan insanlarımızın sesi olmak için aday oldum.

Her gün şehit verdiğimiz teröre, çocuk tacizlerine, kadına uygulanan şiddete, yaşadığımız ahlak erozyonuna karşı, CHP’nin onurlu üyeleri ile birlikte çalışmak için aday oldum.”

GÜRKAN, KÖPRÜ OLDU

CHP Merkez İlçe delegelerinin olmadığı CHP İl kongresinin ardından parti içinde başlayan gruplaşma ve kavgalar son bulmuşa benziyor. İlkay Gürkan’ın merkez ilçe başkanlığı adaylık toplantısında eski CHP merkez ilçe başkanı Hüseyin Yıkılmaz, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ve CHP İl Başkanı Kazım Karsu’nun aynı masada bulunması “İlkay Gürkan’ın küsler arasında köprü olduğu” düşüncesini ortaya koydu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128