Merkez ünite acil servisi açıldı

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karar gereği İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Acil Servisi tekrar hizmete açıldı.

Merkez ünite acil servisi açıldı

Haber: N. Halid Altundal

Koronavirüse karşı yeni tedbirlerin bir bir devreye sokulduğu ilimizde İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi geçtiğimiz gün toplandı. Bolu Valisi Ahmet Ümit'in başkanlığında, Valilik Abant toplantı salonunda yapılan toplantıda, koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararının alınarak uygulamaya geçirildiği teyid edildi.

KAMU KURUMLARINDA YİYECEK-İÇECEK TEDBİRİ

Gerçekleştirilen toplantıda iki yeni karar alındı. Bu kapsamda gelinen aşamada ilimiz ve tüm ilçelerinde 26.08.2020 tarihi itibariyle kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri hariç olmak üzere kişilere (personel, ziyaretçi ya da hizmet almak için bulunan vatandaşlarımız da dahil) yapılacak her türlü yiyecek-içecek (paketli su servisi hariç) ikramlarının durdurulmasına karar verildi.

MERKEZ ÜNİTE ACİL SERVİSİ AÇILDI

Bir diğer karar ise salgın nedeniyle kapatılan İzzet Baysal Devlet Hastanesi merkez ünite acil servisi ile ilgili oldu. Toplantıda pandemi sebebiyle acil servislere başvurunun büyük oranda düşmesi, diyaliz hastaları gibi kronik takip edilmesi gereken hastalara planlı ve daha etkin hizmet verilebilmesi için İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından 30.03.2020 tarih ve 16 nolu kararıyla kapatılan İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Acil Servisinin hizmete açılabilmesine karar verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe
ayşe - 4 ay Önce

DIALIZ PALYATİF HASTALARINI DÜŞÜNEN YOK.VATANDAŞ OLARAK COVİD HASTANESİ OLMASINI İSTEMİYORUZ.

MELEK
MELEK - 4 ay Önce

ÖZEL HASTANELER PANDEMİ HASTANESİ OLMALI

MEHMET
MEHMET - 4 ay Önce

SN.İZZET BAYSALA AYIP .HASTANEYİ COVİD HASTANESİ YAPMAK. YAZIK GÜNAH

BOLULU
BOLULU - 4 ay Önce

ORAYIDA COVİD YAPIP HUZURUMUZU HEPTEN BOZMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR.BİZ HASTANEMİZİ İSTİYORUZ

SIRADAKİ HABER

banner128