Meslek komiteleri toplantıları devam ediyor

Ticaret ve Sanayi Odası’nda 1 Nisan’da yapılan seçimler sonrası önümüzdeki dört yıl süreyle görev yapacak olan meslek komitelerinin toplantıları devam ediyor.

Meslek komiteleri toplantıları devam ediyor
Haber: BMA

Ticaret ve Sanayi Odası’nın 15 meslek grubunda 1 Nisan’da gerçekleştirilen Meslek Komitesi ve Meclis üyeleri seçimleri sonucu işbaşı yapan meslek komitelerinde yapılan toplantılara, 4, 5 ve 7. Meslek komiteleri ile devam edildi.

Bankacılık, finans, sigorta vb. alanlarında faaliyet gösteren üyelerin bulunduğu 4. meslek grubuna ait meslek komitesinin toplantısı, komite üyeleri Emin Semercioğlu, İsmail Öztürk, Saniye Yirmibeşlioğlu, İlyas Özçelik ve İlhami Konuk’un katılımıyla yapıldı. Toplantıda komite üyeleri arasında yapılan seçim sonucunda komite başkanlığına Saniye Yirmibeşlioğlu, yardımcılığı görevine ise İlyas Özçelik seçildi.

Turizm, konaklama ve yiyecek-içecek hizmetleri firmalarının yer aldığı 5. meslek komitesi, komite üyeleri Halit Ergül, İlkay Bayrak, Abdullah Ayarcan, Ayşegül Özenç ve Hamit Efe Çavuşoğlu’nun katılımıyla toplandı. Yapılan seçimde Komite başkanlığı görevine Ayşegül Özenç, yardımcılığına ise Hamit Efe Çavuşoğlu seçildi.

Karma imalat sanayi firmalarının bulunduğu 7. meslek komitesinin toplantısı ise Komite üyeleri Savaş Sakarya, Cemil Akay, Mustafa Acar ve Tanay Tanyar’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda yapılan seçimde Komite Başkanlığına Mustafa Acar, yardımcılığına ise Savaş Sakarya seçildi.

Ticaret ve Sanayi Odası meslek komiteleri, 5174 sayılı Kanun uyarınca aylık olarak yapacakları toplantılarda kendi meslek gruplarının gündemindeki konular hakkında görüş alışverişinde bulunacak, ayrıca gruplarında yer alan üyelerin sorun, talep ve beklentileri ile ilgili Oda Meclisi ve Yönetim Kurulu ile üye grupları arasında bir köprü işlevi üstlenecek.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124