Meteoroloji’den 7 il için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 7 ilde, Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerinin yaşanacağını belirtti. O iller şöyle sıralandı; Bolu, Bartın, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak.

Meteoroloji’den 7 il için uyarı

Haber: Aysun Beykoz

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 7 il için hava sıcaklığının Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşacağı bildirildi. Yapılan açıklamada Bolu, Bartın, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak'ta hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 9 ila 13 derece arasında seyredeceği belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Yapılan son değerlendirmelere göre; bu hafta sonundan itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak il genelinde mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendirilmektedir.

Sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması belirtilirken, özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlıların aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları, güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları gerektiği uyarısı yapıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gulden Akın
Gulden Akın - 7 ay Önce

+65 yaş tam o saatlerde sokaktaydi. Hava serinlemeye başlayınca süre bitti.

SIRADAKİ HABER

banner128