Metin Yılmaz’dan Önce, Metin Yılmaz’dan Sonra

ERHAN BEYKOZ'UN KALEMİNDEN...

 Metin Yılmaz’dan Önce, Metin Yılmaz’dan Sonra

Ömrünün büyük bir kısmını sporla geçirenlerden biriyim. Yıllarca sporun beşiği olan Karaçayır’da amatör, kısa süreli profesyonel futbol oynadım. Başarıyı yakalayan çok sporcunun çıkış noktası, hazırlık sahası, yeteneklerin sergilendiği ve sahneye çıkma yeri Karaçayır’dır.

Karaçayır’ın havasını, ayazını, yağmurunu, çamurunu yemeyen, suyunu içmeyen başarıyı yakalayamaz! Bu gün içinde bu olmazsa olmaz, gerçeğin kendisidir.

Çok güzel anıların, unutamayacak dostlukların, hala birlikte olunan arkadaşların olduğu, spor dergahı Karaçayır.

Bizim yaşlarda spor yapanlar çok iyi bilirler. Geçmiş yıllarda tek sahada, olmayan soyunma odasında, olmayan su ile idmanlar yapardık. Kar yağdığı, kışın acımaz soğuğunda, üşüyen ellerimiz tutmadığından birbirimize destek olurduk.

Aradan uzun yıllar geçti. Karaçayır bildiğimiz gibi değildi. 2000’li yıllarda bir sentetik saha odasıyla şanslıydık. Artık 2 çim, bir sentetik sahamız ve 4 odalı soyunma yerlerim vardı. Buna bile şükür ediyor, emeği geçenleri alkışlıyorduk.

Derken, 2013 yılında Bolu 2 bakan yardımcımız oldu. Yine ilimizde bakan olmadığı için, artılarını bilmediğimizden çok etki yaratmamıştı.

2013 yılında önce eski Vekilimiz Fatih Metin Ulaştırma, sonrasında Metin Yılmaz Gençlik Spor’a bakan yardımcısı oldular. Bakan Fatih Metin ulaştırma ile ilgili Bolu’ya müdürlük açıp, birlerine ekmek kapası araladı. Demir yolları, hava yolları ve gümrükle çok işimiz olmadığından yapacağı da çok şey yoktu!

Metin Yılmaz bakan yardımcısı olduğunda da, nimetlerini bilemediğimiz için doğrusunu yazmam gerekirse bir şeyler beklemiyordum. Vekilliği sırasında da eleştirdiğim Sayın Yılmaz, her görüşmemizde bana proje getirin sözlerini duyardım.

ASKF, İl Temsilciliği başta olmak üzere taban birlikleriyle çalışmalar yapmaya, proje üretmeye başladık. Gençlik Spor İl Müdürümüz Yahya Beyin vizyonunu kullanarak, il ve ilçelerde projeler üretiliyordu. Hani sütten ağzımız yanmıştı ya, yine de temkinli davranıyor, beklentilerimizin yüksek olduğunu düşünüyorduk.

Oysa yıllardır Karaçayır’da ve sporun içinde olan biri olarak değişimleri, yapılaşmaları, sorunların yerinde, zamanında ve nasıl çözüldüğünü gördükçe içim kıpır kıpır olmaya başladı. Karaçayır’a renk gelmiş, yıllardır spor alanı olan ama çamur deryası görüntüsü taşıyan yer artık istenilen seviyeye gelmiş, yaşanlarımızın % 2 oranını burada spor yapmaya, gönül rahatlığında çocuklarını göndermeye başlamıştı. Sabah başlayan antrenmanlarla akşamları ışıl ışıl sahlarda spor yapıyorlardı.

Aradan geçen yaklaşık 2 yıl içinde bir toplantı yapılacağı bilgisi geldi. Bakan Yardımcımız Sayın Metin Yılmaz, sadece spor adamlarıyla toplantı yapma isteği, basının olayı sonradan öğrenmesini istemişti.

Bütün ilçelerimizden spor temsilcilerimiz kahvaltıda, sonrasında toplantıda sorunlarını anlattılar. Yapılan işlerin boyutları ve yapılanları duymanız, görmeniz gerekir. Mengen ve Mudurnu’ya yapılacak olan sentetik sahalarla, ilçelerimiz dahil saha sorunu % 95 oranında çözüme ulaşmıştı.

Kapalı salonlardan, atletizm alanlarına kadar birçok sporun yapılacağı alt yapı Bakan Yardımcımız Sayın Yılmaz tarafından çözüme ulaşmıştı.

Karanlık izbe yerlerden ışıl ışıl akşamlara, çamurdan, kuru sahalara, soğuktan sıcak soyunma-giyinme odalarına, çamurlu evlere gitmekten sıcak duşlara, spor adamlarının birlikte olacağı amatör evine ve geleceğimiz olan gençlerime açılan spor kapılarına Sayın Yılmaz tarafından ulaştığımızın bilinmesini isterim.

Mütevazi kişiliği, reklamsız yaşam tarzı, iş üretme isteği ve yaptıklarıyla gerçek anlamda sporun ve sporcunun gönlünde taht kurdu.

Yazacak çok şey olmasına rağmen, kendi girişimleriyle yaptıkları karşında spor camiası adına sonsuz şükranlarımı gönderiyorum. Demek oluyor ki, bir ilin gelişmesi, sorunlarının çözümü için mutlak ve mutlak bir bakanı olmalı…  

Teşekkürler Bakanım, iyi ki varsınız…

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fuat Bayramoğlu
Fuat Bayramoğlu - 6 yıl Önce

kıymetli erhan bey, zarif ve objektif yazınız nedeniyle memnuniyetimi be tebriklerimi sunarım. hepimizin akciğerlerinde ve yüreklerinde karaçayıra ait izleri var ve yazınızla bunu çok hoş şekilde göz önüne getirmişsiniz. teşekürlerirmi ve saygılarımı sunarım efendim

gurbetçi
gurbetçi - 6 yıl Önce

Fatih metini tanımayanlara sesleniyorumbolu dedimi fatih metin oradaydı.ankarada biz bunun şahidi olduk.bu adama laf söylemek sadece insafsızlık olur.ankarada bolu dedikmi fatih metin oradaydı.bir tane söyleyin bolu lafının geçetiği biryerde fatih metin orda olmasın.ben ak partili değilim ama bu adam gibisini görmedim.onun için milletvekili seçilemedi.bu adam bolu için her şeyi yapar.ak parti bir yana fatih metin bir yana ben böyle birisini görmedim.

SIRADAKİ HABER

banner128