Mevzuat neyi gerektiriyorsa onu yapacağız

Bolu Olay Gazetesi olarak geçtiğimiz ay manşetten verdiğimiz, “Apartlar ruhsatsız ve yönetmeliğe aykırı” başlık ve Bolu Hisar Kız Öğrenci Yurdu sahibi Mehmet Erişken’in yaptığı açıklama büyük ses getirmiş ve Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nın talimatıyla hemen bir kurul oluşturulmuştu. Kurulun yaptığı çalışmada ilimizde 12 adet pansiyon ile aparatın bulunduğu tespit edildi. Konu hakkında bir açıklama yapan Vali Zahteroğulları, “Mevzuat neyi gerektiriyorsa onu yapacağız” dedi.

 Mevzuat neyi gerektiriyorsa onu yapacağız

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

 

Bolu’daki apart ve pansiyonların ne halde olduğunu göstermek amacıyla yaptığımız haber üzerine Bolu Valisi Ahmet Zahteroğlulları tarafından bir kurul kuruldu. Kurulda Bolu Valililiği, İl Emniyet Müdürlüğü, Defterdarlık, Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğünden görevlendirmeler yapıldı ve kurul Bolu’da bulunan 12 adet apart ile pansiyon denetim altına alındı. Yapılan çalışmalar sonucunda önümüzdeki günlerde Vali Zahteroğulları’na bir rapor sunulacağı öğrenildi.

 

Konu hakkında gelişmeleri değerlendiren ve Bolu Olay Gazetesine özel açıklamada bulunan Vali Ahmet Zahteroğulları şunları söyledi: “Detayını şu anda bilemiyorum, çalışmalar devam ediyor.  Ama yapmak istediğimiz şudur. Bir şey ya evdir, ya yurttur, ya pansiyondur veya oteldir. Hangi statüdeyse o statüsünün gerektirdiği yasal prosedüre uyması gerekir. Evse ev, konutsa konut onun kira sözleşmesini yapacak vergisini ödeyecek, bildirimlerini yapacak bu statüde olacak. Yurtsa yurdun açılması ve işletilmesi hangi prosedüre tabi ise onu yerine getirecek. Pansiyonsa veya otelse onun gerekliliklerini yerine getirecek. Yani ruhsatı ona göre olacak, bildirimlerini ona göre yapacak. Yani bazen ev, bazen yurt, bazen pansiyon ne olduğu belli değil yani böyle bir kavram. Türkiye bir hukuk Devleti. Bizim bir şu olacak diye bir zorlamamız yok mevzuat neyi gerektiriyorsa onu yapıcağız” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124