MHP Adaylarından Türk Metal’e ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili adayları Şükrü Gülez ve Mihriban Budak Yerlikaya, Türk Metal Sendikası Bolu Şubesi’ni ziyaret ederek seçimler öncesi destek istedi.

MHP Adaylarından Türk Metal’e ziyaret
7 Haziran seçimlerine 26 gün kala çalışmalarını hızlandıran MHP Bolu Milletvekili adayları, ilçe ve esnaf gezilerinin yanı sıra sivil toplum örgütleri ziyaretlerini de aksatmadan sürdürüyor. Sabah saatlerinde Türk Metal Sendikası’nı ziyaret eden MHP Bolu Milletvekili adayları Şükrü Gülez ve Mihriban Budak Yerlikaya, Sendika Başkanı Özgür Elçi tarafından karşılandı. 4 bin üyesi bulunan sendikada işçi hakları ele alındı. İşçilerin siyasilerden beklentilerini dile getiren Özgür Elçi, taşeron işçilikten kıdem tazminatına kadar sıkıntıları anlattı.

 

ŞÜKRÜ GÜLEZ; “BEN YAPTIM OLDU MANTIĞI BİZDE YOK”

 

Sivil toplum örgütleri ile diyalog ve istişare halinde çalışmanın ülke için daha faydalı olacağını söyleyen Milletvekili Adayı Şükrü Gülez, “Bizim siyaset anlayışımızda her şeyden önce birlikte yönetim anlayışı vardır. Sizler gibi sivil toplum örgütlerimiz, muhtarlarımız ve benzer kuruluşlara değer veriyoruz. Ülkemizi bu sivil toplum örgütleri ile beraber yönetme taraftarıyız. Her şeyi bizim bilmemiz, her şeye bizim vakıf olmamız söz konusu olamaz. Sizler bu işlerin merkezinde olan insanlar olarak konulara daha vakıfsınız. ‘Ben yaptım oldu’ mantığı ile değil, istişare ederek ve diyalog oluşturarak bu ülkenin daha iyi yönetilebileceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

“MHP HER KESİMİN DERDİNE DERMAN OLACAK”

 

MHP’nin iktidarında memurundan çiftçisine kadar her kesimin hak ettiği değeri alacağını ifade eden Gülez, “Çalışma hayatı ile ilgili de seçim beyannamemizde son derece güzel projeler var. Örneğin, sendikal hakların çağdaş normlara kavuşturulması, iş sağlığı ve iş güvenliğinin denetlemelerinin ve hukuki boyutunun tedbirlerinin alınması noktasında son derece güzel projelerimiz var. Biz her zaman için işçinin yanındayız. Asgari ücretle çalışanların en düşük maaşının kesintisi olmaksızın 1400 TL olması, Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşacak iktidarında işçimizin, memurumuzun, çiftçimizin bu tür sorunlarına derman olacağız. Sizlerin desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.  

 

1 Mayıs kutlamalarında HDP bayrakları altında Türk bayraksız yapılan yürüyüşe sert tepki gösteren Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi’ye hassasiyetinden dolayı teşekkür eden Gülez, şöyle konuştu;

“Terör örgütünün buradaki işbirlikçileri ile alakası reaksiyonunuzdan ve hassasiyetinizden dolayı gerçek manada demokratik ve hukuk kurallarına uygun şekilde tepkinizi gösterdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Bu vatanın ve bu coğrafyanın bölünmezliği noktasında tepkinizden dolayı teşekkür ediyorum.”

 

Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi;

“Ülkeyi bölecek adamın elini kırarız”

 

MHP’li adaylara seçim sürecinde başarılar dileyen ve ülkeyi bölmeye çalışan kitlelere sert tepkisini yineleyen Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi, “Bu seçim döneminde güzel bir sinerji oluştu. İnşallah muvaffak olursunuz. İstediğiniz hedefe ulaşırsınız. Sizlere başarılar diliyorum. Biz bu vatanı böldürmeyiz. Bölecek adamın da eliniz kırarız” dedi.

 

Ziyaretin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı ve Türk Metal Sendikası üyeleri fotoğraf çektirdi.  HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2015, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128