MHP BUĞDAY ÇORBASI DAĞITTI

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı dolayısıyla İzzet Baysal caddesinde 57.Alayın ölmeden önce son yemekleri olan buğday çorbası dağıttı.

 MHP BUĞDAY ÇORBASI DAĞITTI

HABER: CEYLAN BEYKOZ

Çorba dağıtımından önce bir açıklama yapan Ahmet Yılmaz şunları söyledi; “Çanakkale geçmiş tarihimizin en acı en hüzünlü zaferidir. Yoksulluk içinde can çekişen bir milletin dönemin en güçlü devletlerine ve silahlarına tek vücut halinde direnişinin gerçek bir destanıdır. Her satırında yaşanan bir insanlık onuru vardır. Bu olay, düşmana sadece silahla savaş değil, verilen insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklerimize aittir. Onlarda imkan varken imanımızla kazanılan bir zaferin adıdır Çanakkale.

Yaşanan çatışmada vurulan düşman askerini canı pahasına sırtına alıp düşman siperine kadar götürme yücelik ve cesaretini gösteren Mehmetçik, düşmanın her bir rütbesindeki askerini kendisine hayran bırakacak kadar asil bir davranış sergileyerek, savaşın sadece öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya bir defa daha anımsatmıştır.

250 bin şehit verdiğimiz Çanakkale de sadece 57. Alayda 49 Subay 3480 er ve erbaş her yaşta insanımız gönüllü olarak savaşmış, kadınlar cephedekiler için çorap örmüş, kurşun imalatında dahi çalışmışlardır. Kısaca vatanın her bir ferdi kendisine yönelen bu vahşi akına el birliğiyle dur demesini bilmiştir.

Bu cephenin isimsiz kahramanları, vatanın her bir köşesinden Çanakkale’ye koşarken, hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmemişler, Türklük onur ve şerefini en güzel şekilde savunmakla üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmişlerdir. Onlar, Çanakkale Zaferini ele geçirmekle, sadece bir zafer değil, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamını da sağlamışlardır.”

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128